iOSGryLogiczne i karcianeBlokus Free - Attack, Block & Defend
Blokus Free - Attack, Block & Defend ikona

Blokus Free - Attack, Block & Defendversion 1.3.0

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Blokus Free - Attack, Block & Defend to mobilne wydanie popularnej, choć mało znanej w naszym kraju gry planszowej. Jej proste zasady i mechanika sprawiają, że bardzo dobrze sprawdza się na ekranach dotykowych.

Rozgrywka w Blokus może budzić skojarzenia z Tetrisem. W grze dysponujemy podobnymi klockami, a naszym zadanie polega na ich odpowiednim układaniu. W zabawie bierze udział od 2 do 4 graczy. Każdy dysponuje 21 klockami w przypisanym do siebie kolorze. Pierwszy z nich umieszczamy zawsze w jednym z 4 narożników planszy, kolejne mogą się z nim stykać tylko rogami. Strategia opiera się na tym, by rozmieszczając klocki jak największą część ekranu zapełnić swoimi, a przy okazji odciąć pole dla pozostałych graczy.

W wersji mobilnej dysponujemy samouczkiem, który wprowadzić nas w zasady Blokus. Dodatkowo z poziomu opcji mamy dostęp do skróconej instrukcji. Nie zabrakło także podpowiedzi i innych ułatwień, które zdobywamy jako nagrody, bądź też za pomocą mikropłatności. Elementy te psują przyjemnością z gry. W Blokus znajdziemy także integrację z Facebookiem, która pozwala na rywalizację ze znajomymi.

Na śmiałków czekają 3 tryby gry: rywalizacja z komputerem, z żywym przeciwnikiem online i z żywym przeciwnikiem na jednym telefonie. Jeżeli chodzi o wykonanie, jest solidne i skromne. Nie znajdziemy tu zbędnych animacji i efektów. Gra jest dostępna w wersji darmowej z reklamami oraz płatnej. Obie zawierają mikropłatności.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentMagmic Inc
Liczba pobrań154
Data aktualizacji19 gru 2018
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Blokus Free - Attack, Block & Defend ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)