MacOSProgramowanieTworzenie stron i aplikacji internetowychBlueGriffon

BlueGriffon3.1

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

BlueGriffon to wieloplatformowy i dostępny za darmo edytor stron internetowych wykorzystujący technikę WYSIWYG, pozwalającą na stosunkowo proste i szybkie tworzenie działających stron WWW. Dzięki wykorzystaniu znanego silnika renderującego Gecko (używanego w popularnej przeglądarce Mozilla Firefox), program oferuje odpowiednią zgodność ze standardami W3C. Aplikacja dzięki temu może być wykorzystywana nawet przez użytkowników nieposiadających wiedzy o programowaniu, nadaje się ona również do stawiania pierwszych kroków w webdevelopingu.

Aplikacja pozwala na swobodne przełączanie się pomiędzy tworzeniem strony w trybie graficznym, a kodem źródłowym, co pozwala bardziej zaawansowanym użytkownikom na wprowadzanie poprawek bezpośrednio w kodzie strony. Cała praca odbywa się w jednym oknie, do którego możemy dodać dodatkowe panele zawierające między innymi informacje na temat właściwości stylów, czy też eksplorator DOM. Dodawanie kolejnych elementów takich jak tabele, obrazki, czy też kotwice odbywa się poprzez wybór odpowiedniej opcji z menu lub paska narzędziowego.

Prostoty w obsłudze aplikacji dodaje fakt, że posiada ona pełną, polską wersję językową. BlueGriffon ma wbudowane funkcje sprawdzania składni HTML, a dzięki systemowi dodatków możemy dodać do programu chociażby edytor arkuszy stylów lub też narzędzia usprawniające pracę z kolorami.

Ocena redakcji
3.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentBlueGriffon
Liczba pobrań163
Data aktualizacji25 paź 2019
Rozmiar pliku260.75 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)