iOSGryLogiczne i karcianeBoard Defenders
Board Defenders ikona

Board Defendersversion 1.0.3

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Obrońcy Terytorium to ciekawe i bardzo udane połączenie mechaniki szachów z zasadami znanymi chociażby z gier typu tower defense.

Gra posiada dwa tryby rozgrywki, podzieloną na trzy światy kampanię oraz zawody pozwalające dokonać wyboru jednej z czterech postaci, której ruchamy na planszy szachowej chcemy pokierować.

W zależności od tego wyboru oraz przydzielonego zadania rozgrywkę rozpoczynamy z jednym bądź też kilkoma bohaterami, którym przypisano odpowiednie role figur szachowych. Mary jest królową, Bobby i Robbie pełnią rolę wież, Paul i Paulo wcielają się w rolę gońców, a bracia Johnny cwałują ruchem konia.

Główną misją gracza jest pomyślne odparcie wszystkich ataków przeciwnika, tak aby żadna z jego figur nie przeszła na drugi koniec planszy oraz nie zbiła przy tym naszej. Za szybsze uporanie się z zadaniem przydzielana zostaje odpowiednio większa liczba punktów. Mobilizuje to do ponownego przechodzenia tych samych poziomów i szukania bardziej optymalnych strategii.

Sporą zaletą Obrońców Terytorium jest kolorowa, pełna humoru grafika. Efekty 3D nie tylko nie utrudniają zabawy, ale ją urozmaicają. Bardzo dobrze prezentuje się również oprawa audio. Choć zasady gry nie należą do skomplikowanych, to warto docenić pełną lokalizację na język polski oraz to, że gra dostępna jest za darmo.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
ProducentLudus Studio
Liczba pobrań59
Data aktualizacji16 gru 2015
Rozmiar pliku49.00 MB
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Board Defenders ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)