Bobry przegryzły światłowód. Kanadyjska miejscowość odcięta od internetu i kablówki

Bobry przegryzły światłowód. Kanadyjska miejscowość odcięta od internetu i kablówki

Bobry przegryzły światłowód. Kanadyjska miejscowość odcięta od internetu i kablówki
Źródło zdjęć: © Getty Images | Arterra/Universal Images Group
26.04.2021 18:31

Do nietypowej awarii doszło w kanadyjskiej miejscowości Tumbler Ridge. Została ona odcięta od świata na niemal cały weekend. Powód? Stado bobrów przegryzło światłowód.

Tumbler Ridge to niewielka kanadyjska gmina w Kolumbii Brytyjskiej. Zamieszkuje w niej około 2000 osób. Niestety miniony weekend nie należał do nich dla najprzyjemniejszych.

Około godziny 4:00 rano mieszkańcy stracili dostęp do internetu na ponad 36 godzin. "To taka awaria, która mogła się przydarzyć jedynie w Kanadzie" - twierdzi miejscowy dostawca usług internetowych, Telus.

900 osób straciło dostęp do internetu, a kolejnych 60 - także do telewizji kablowej. Były także przerwy w dostępie do sieci komórkowej.

Jak się okazało, stado bobrów zbudowało sobie tamę w lokalnym jeziorze, która znajdowała się nieopodal linii telekomunikacyjnych – światłowodu i telewizji kablowej.

Kabel światłowodowy znajdował się około metra pod ziemią i chroniła go listwa ochronna o grubości niespełna 11,5 centymetra.

Co ciekawe, gryzonie nie tylko przegryzły światłowód, ale i przywłaszczyły sobie taśmę oznaczeniową, która znajdowała się na przewodzie. Użyły jej by zbudować sobie gniazdo.

Szczęśliwie usługi udało się przywrócić około 18:30 w niedzielę, a więc w 38,5 godziny po incydencie. Nie było to łatwe, gdyż o tej porze roku ziemia w tym regionie Kanady jest częściowo zamarznięta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)