WindowsGrafikaModelowanie 3DBonzai 3D
Bonzai 3D ikona

Bonzai 3D2.5.0 build 7812

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Bonzai 3D to proste i intuicyjne narzędzie, służące do tworzenia i modelowania trójwymiarowych obiektów. Ze względu na swoją bogatą funkcjonalność doskonale nadaje się do wspomagania pracy różnego rodzaju projektantów i architektów.

Oprogramowanie charakteryzuje się olbrzymią prostotą obsługi, oferując przy tym szereg przydatnych funkcji do usprawniania modelowania zarówno brył, jak również powierzchni płaskich. Z powodzeniem potrafi obsługiwać dowolne pliki graficzne, dając użytkownikowi możliwość pracy z takimi formatami jak DWG, SAT, 3DS oraz wieloma innymi. Poza funkcją importu i eksportu do ponad 20 najpopularniejszych formatów graficznych i CAD umożliwia również wizualizowanie projektu w środowisku Google Earth.

Podczas modelowania do dyspozycji użytkownika pozostaje szereg niezależnie działających funkcji, które mają na celu wspieranie i ułatwianie naszego projektowania. Linie pomocnicze, punkty zakończenia bryły, obiektu czy groty wysokości, szerokości figury rozmieszczone w dwóch lub trzech wymiarach mają na celu ułatwienie procesu modelowania. Do dyspozycji pozostają również bardzo zaawansowane funkcje deformacji, skręcania, zaginania, tworzenia wypukłości oraz innych funkcji zmiany kształtu, które stosowane mogą być na wybranych fragmentach obiektów.

Ponadto Bonzai 3D wyposażony został w szereg wysoce wyspecjalizowanych funkcji, realizujących konkretne zadania. Przykładem może być np. generator dachów, który tworzy różne typy dachów jedynie na podstawie ścian budynku. Ciekawe jest również narzędzie służące do tworzenia schodów, które z łatwością generuje gotowy model schodów w przeróżnych stylach. Wystarczy jedynie wyznaczyć ścieżkę oraz wysokość, a program wygeneruje pełny model schodów, udostępniając nam również menu dzięki któremu możemy modyfikować wszystkie elementy, takie jak wysokość poszczególnych schodów, styl poręczy i wiele innych. Narzędzie Okna/Drzwi nie tylko automatycznie tworzy właściwych rozmiarów otwory w ścianach modelu na umieszczane okna lub drzwi, ale również poprawnie pozycjonuje framugę czy obramowanie po obydwu stronach ściany.

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
4.33 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań10 236
Data aktualizacji14 lut 2013
Rozmiar pliku233.03 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
Bonzai 3D ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)