iOSGryLogiczne i karcianeBoulder Dash-30th Anniversary
Boulder Dash-30th Anniversary ikona

Boulder Dash-30th Anniversaryversion 2.2.0

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

W tym roku (2014) kultowy Boulder Dash obchodzi swoje 30 urodziny. Z tej okazji jej autorzy postanowili przypomnieć nam ten tytuł wydając nową wersję, dostosowaną między innymi do urządzeń mobilnych.

Boulder Dash -30th Anniversary to stare i dobrze znane mechanizmy rozgrywki w nowych szatach. Choć zabawa dalej toczy się w dwóch wymiarach, nasi bohaterowi jak i elementy poziomów wkroczyły w pełne 3D. Dzięki temu zyskały na świeżości, a sama rozgrywka nie została zachwiana. Na graczy czeka ponad 200 poziomów, a kolejne są ciągle dodawane. Nie do wszystkich mamy darmowy dostęp, część wymaga dodatkowej opłaty, ale są one w zdecydowanej mniejszości.

Sterowanie sprowadza się do przesuwania palcem po ekranie oraz używania przycisków akcji. W opcja możemy zmienić ten układ na klasyczny, wirtualny D-Pad. Oba na szczęście są wygodne i pozwalają skupić się na tym co najważniejsze czyli zagadkach. A te są bardzo dobrze pomyślane. Wprawdzie początek może lekko znudzić doświadczonych graczy, ale z czasem i oni trafią na godne siebie wyzwanie.

Podczas dopasowywania tytułu do współczesnych odbiorców, nie zabrakło elementu mikropłatności. Ta choć oferuje wiele różnych pakietów nie jest uciążliwa. Ułatwia nam zabawę, odblokowywanie postaci, pozbycie się reklam, ale nie jest niezbędna aby cieszyć się grą. A ta w wersji podstawowej dostępna jest za darmo. Każdy fan oryginalnego Boulder Dash powinien poświęcić jej choć chwilę.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań102
Data aktualizacji16 lut 2018
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Boulder Dash-30th Anniversary ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)