Brainwavz Delta, czyli tanio, a dobrze

Brainwavz Delta, czyli tanio, a dobrze

Brainwavz Delta, czyli tanio, a dobrze
Karolina Kowasz
04.02.2014 13:55, aktualizacja: 11.02.2014 15:24

Będąc osobą, która muzyki słucha absolutnie wszędzie i prawie zawsze, wyrobiłam sobie dosyć krytyczny stosunek do słuchawek. Nienawidzę sytuacji, gdy kabel w słuchawkach łamie się drugiego dnia, jakość dźwięku boli uszy, basy są płaskie jak niemieckie drogi i do tego słuchawki trzeszczą. Dostałam jednak do testów słuchawki z niskiej półki i, spodziewając się nijakości, mile się zaskoczyłam.

W pudełku, razem ze słuchawkami, znajdziemy dodatkowe dwie pary gumek różnej wielkości, instrukcję, oraz coś, co zadowoli wiele osób – parę Comply S, które zdecydowanie dużo lepiej sprawdzą się w miejskim szumie. Niestety są bardziej szorstkie od serii T (które znajdziemy w droższym modelu, recenzowanym przez nas wcześniej), ale nie jest to duży problem. Pianki bardzo szybko rozprężają się w uchu, wpasowują się idealnie i całkowicie odcinają od dźwięków otoczenia. Jeżeli ktoś jednak nie jest fanem takich rozwiązań, to na pewno spodobają mu się dołączone gumki, które są miękkie i dzięki trzem rozmiarom, każdy może dopasować je do siebie. Delty nie wypadają z uszu, nawet w trakcie biegania czy jazdy rowerem, co niewątpliwie jest dużą zaletą, szczególnie, gdy ktoś co poranek biegnie na tramwaj.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Delty są wykonane solidnie – parę dni porządnej eksploatacji i byle jakiego zwijania kabla, a nadal nie ma on oznak użytkowania, nic się nie złamało ani nawet nadłamało, co się często zdarza w słuchawkach z niższej półki. Specyfikacja słuchawek wygląda przyzwoicie. Kabel ma 1,3 metra, dla osoby o wzroście 1,65 metra jest trochę za długi, będzie idealny dla osób wyższych. Biało–czerwona kolorystyka Delt jest kobieca, co może nie odpowiadać wszystkim użytkownikom. Na pierwszy rzut oka można także nie zauważyć oznaczenia poszczególnych kanałów.

Jakość dźwięku zaskakuje w Delcie, nie jest on przejaskrawiony, zaś basy są zbalansowane, momentami może jednak za mało mięsiste. Rozpiętość częstotliwości dźwięków jest duża, wynosi 20 Hz ~ 20 kHz. Poziom impedancji jest identyczny, jak w R1, wynosi 16 Om. Słuchawki najbardziej nadają się do utworów popowych, nieco mniej sprawdzą się przy rocku czy dubstepie, za to fani metalu nawet nie powinni zawracać sobie głowy tym modelem – tego rodzaju muzyki zupełnie nie da się na nich słuchać.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Z ceną oscylującą koło 70 złotych, Brainwavz Delta są doskonałym wyborem, o ile tylko nie planuje się słuchać na nich ciężkiej muzyki. Kabel może być nieco za długi dla niskich osób, ale zawsze można go trochę zwinąć i cieszyć się bardzo dobrą jakością dźwięku w rozsądnej cenie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)