AndroidNarzędziaInne narzędziaBrudno Tu
Brudno Tu ikona

Brudno Tu2.0.5

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Brudno Tu to darmowa i bardzo przydatna aplikacja dla osób, które chciałyby pomóc w usuwaniu dzikich wysypisk śmieci obecnych w całym kraju. Powstała ona z inicjatywy Fundacji Banku Ochrony Środowiska.

O co tu chodzi?

Jeśli zauważymy wysypisko śmieci w pobliskim lesie albo też sporo odpadów na plaży, które powinny znaleźć się w pobliskich koszach, możemy wykonać zdjęcie takiego miejsca, opisać lokalizację i wysłać do gminy. Dzięki temu sukcesywnie będzie tworzona mapa dzikich wysypisk w całym kraju, które zostaną usunięte w wyniku działania samorządów mających obowiązek utrzymywania czystości w gminach.

Brudno Tu to program realizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska od 2015 roku. Celem akcji jest – jak już resztą zostało wspomniane – walka z nielegalnym składowaniem śmierci. Gminy postanowiły znaleźć sposób, by zaangażować zwykłych obywateli, którzy za pomocą aplikacji mogą wskazać miejsca, gdzie porzucono śmieci zamiast wyrzucić je do kosza.

Gdzie sprawdzić status?

Należy mieć na uwadze fakt, że z poziomu aplikacji Brudno Tu oraz na stronie internetowej Jednostki Samorządu Terytorialnego (JST) możemy monitorować proces usuwania dzikich wysypisk śmieci.

Brudno Tu – podsumowanie informacji:

  • aplikacja, dzięki której użytkownicy tworzą mapę tzw. dzikich wysypisk śmieci
  • możliwość zgłaszania miejsc wymagających usunięcia odpadów
  • inicjatywa powstała w wyniku działań Fundacji Banku Ochrony Środowiska
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Producentwmobi.pl
Liczba pobrań109
Data aktualizacji20 sie 2023
System operacyjnyAndroid 5.0 i nowsze
LicencjaBezpłatna
Brudno Tu ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)