Build 2019: Windows w końcu dostanie porządny terminal

Build 2019: Windows w końcu dostanie porządny terminal
Build 2019: Windows w końcu dostanie porządny terminal

06.05.2019 19:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 10 ma już implementację OpenSSH, brakuje tylko terminala z prawdziwego zdarzenia. Podczas konferencji Build 2019 zapowiedziany został Windows Terminal i zestaw konsolowych narzędzi. To kolejny element, zbliżający Windowsa i Linuxa.

Windows Terminal ma być podstawowym narzędziem do pracy z wierszem poleceń Windowsa, PowerShellem oraz z Windows Subsystem for Linux.

Program zapowiada się bardzo dobrze. Terminal będzie obsługiwał karty i oczywiście będzie można w nim korzystać z różnych motywów kolorystycznych. Microsoft ma w zanadrzu także możliwość dopasowania terminala do wyświetlania kodu pisanego w różnych językach programowania.

Obraz

Ponadto Windows Terminal będzie przyjemny dla oka i nowoczesny. Możemy liczyć na obsługę emoji i renderowanie tekstu z wykorzystaniem GPU. Pierwsze zrzuty ekranu pokazują też przezroczyste tło terminala, zapewne renderowane w czasie rzeczywistym.

Windows Terminal zostanie udostępniony w połowie czerwca. Program powstał po to, by poprawić możliwości Windowsa w rękach programistów. Windows 10 ma już swoją implementację OpenSSH i sporo konsolowych narzędzi z Linuxa, brakuje tylko porządnego terminala, by z nich korzystać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (111)