WindowsArchiwumProgramy archiwalneCalligra Suite

Calligra Suite2.6.2

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Calligra Suite to bezpłatny zestaw aplikacji biurowych, będący częścią środowiska KDE oraz rozwijany wcześniej pod nazwą KOffice. Skupia on w sobie open source'owe programy do edycji tekstu, tworzenia arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji multimedialnych, a nawet grafiki wektorowej.

Oprogramowanie, pomimo, iż znajduje się obecnie w fazie rozwojowej to stanowi ciekawą alternatywę dla popularnych pakietów biurowych pokroju Microsoft Office czy LibreOffice. Zawiera ono w sobie kilkanaście w pełni funkcjonalnych aplikacji nie tyle do prostych prac biurowych, edycji tekstu, tworzenia prezentacji itp., ale również interesujące narzędzia do tworzenia grafiki wektorowej, planowania i organizowania czasu, a także rysowania diagramów, schematów blokowych itd.

W skład Calligra Suite wchodzą następujące aplikacje: edytor tekstu Calligra Words, oprogramowanie do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych Calligra Sheets i prezentacji multimedialnych Calligra Stage. Jako ciekawe uzupełnienie wspomnianych pozycji twórcy udostępnili również aplikację Calligra Plan, umożliwiające zarządzenie czasem, zadaniami i projektami, edytor graficzny Karbon do tworzenia grafiki wektorowej - clipartów, logotypów itp., a także proste oprogramowanie Calligra Flow przeznaczone do rysowania i projektowania różnego rodzaju schematów, diagramów itp.

Pakiet na chwilę obecną dostępny jest jedynie w angielskiej wersji językowej, jednak jego obsługa jest na tyle intuicyjna, że nie powinna przysporzyć problemów nawet początkującym użytkownikom.

Ocena redakcji
3.0
Ocena użytkowników
3.02 oceny
Twoja ocena
ProducentCalligra
Liczba pobrań2 125
Data aktualizacji11 sie 2013
Rozmiar pliku150.97 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)