Canonical odmieni wygląd Centrum Oprogramowania

Canonical odmieni wygląd Centrum Oprogramowania

02.08.2011 13:07

W firmie Canonical trwają prace nad zmianami w wyglądzie e-sklepu i kanału dystrybucji programów dla systemu Ubuntu. Pojawiły się już zrzuty ekranu prezentujące odświeżone Centrum Oprogramowania.

Programiści firmy Canonical postarali się, aby uprościć nieco wygląd Centrum Oprogramowania Ubuntu. Za ich staraniem aplikacja będzie łatwiejsza w obsłudze, użytkownik uzyska też prosty dostęp do najbardziej potrzebnych funkcji. Z poziomu paska narzędziowego będziemy mogli przeglądać kategorie aplikacji, otworzyć listę zainstalowanych programów czy przejrzeć historię wprowadzonych zmian. Pojawi się też informacja o pracy aplikacji. Poza tym odświeżona zostanie prezentacja samych programów oferowanych w ramach Centrum Oprogramowania.

Nie jest jeszcze pewne, czy zmiany znajdą się w październikowym wydaniu Ubuntu 11.10. Być może nowa wersja Centrum Oprogramowania pojawi się dopiero w 12.04 planowanym na koniec kwietnia przyszłego roku. Do tego czasu sporo jeszcze może ulec w wyglądzie jak i dostępnych funkcjach aplikacji firmy Canonical. Według innych planów Centrum Oprogramowania w przyszłości miałoby pojawić się również w innych dystrybucjach Linuksa - w ramach projektu AppInstaller.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)