Canonical wydał Ubuntu 10.10 RC

30.09.2010 15:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ukazała się wersja RC Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat. Canonical wprowadził kilka nowych funkcji na kilka dni przed oficjalną premierą systemu.

Dokładnie za 10 dni ukaże się stabilne wydanie Ubuntu 10.10. Dzisiaj zaś Canonical udostępnił wersję RC systemu. Wprowadzono między innymi nowy font Ubuntu Familly Font, o którym informowaliśmy przedwczoraj. Kolejne zmiany to repozytoria Ubuntu Extras, a także usunięcie z menu System funkcji Źródła oprogramowania. Dostęp do niej można uzyskać teraz z poziomu Centrum oprogramowania albo menadżera Synaptic. Warto też zauważyć, że w Centrum oprogramowania pojawiła się możliwość instalowania lokalnych plików DEB. Ma to znacznie uprościć instalowanie programów.

Pojawiła się także możliwość korzystania z płatnych aplikacji. Szerzej na temat ich wprowadzenia informowaliśmy już w marcu tego roku. Kolejne zmiany to nowa domyślna tapeta, a także odświeżony instalator, którego działanie można obejrzeć na klipie wideo. W wersji 10.10 RC wprowadzono zaawansowaną obsługę multitouch i poprawki w obsłudze wskaźnika dźwięku. Obok wersji desktopowej Ubuntu udostępniono też wydanie RC Netbook Edition. Nie zawiera jednak ono większych zmian w stosunku do wersji beta.

Ubuntu 10.10 RC można pobrać z naszego vortalu z działu SYSTEMY -> Linux.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (101)