Castle - nazwa kodowa chmury Apple?

Castle - nazwa kodowa chmury Apple?

02.05.2011 13:58

Jak będzie nazywać się nowa usługa firmy Apple umożliwiająca przechowywanie danych w chmurze obliczeniowej? Pojawiają się takie nazwy jak Castle czy iCloud.

W jednej z wersji deweloperskich Mac OS X Lion odkryto informacje o nowej usłudze, nad którą pracuje firma Apple. Jak donosi francuski serwis Consomac, nazywa się ona Castle i będzie najprawdopodobniej rozszerzeniem dotychczasowej usługi MobileMe. Pozwala ona na przechowywanie i synchronizację danych w chmurze obliczeniowej. Być może jest to nazwa kodowa dla iCloud - domeny, o której zakupie przez firmę Apple informowaliśmy tydzień temu. Możemy jednak spodziewać się, że twórcy Mac OS X nie poprzestaną jedynie na zmianie nazwy dla usługi. Według wcześniejszych przewidywań, iCloud pozwoli między innymi na szeroki dostęp do muzyki zakupionej w iTunes czy filmów.

Według serwisu AppleInsider Apple rozpoczął już testowanie nowej usługi w systemach Mac OS X i iOS. iCloud zostanie wprowadzony najprawdopodobniej już niedługo. W czerwcu tego roku odbędzie się w San Francisco konferencja dla deweloperów WWDC 2011. Podczas spotkania Apple zgodnie z zapowiedziami ma zaprezentować nowości dotyczące systemów iOS 5.0 i Mac OS X 10.7.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)