Cena Bitcoina znowu rośnie. Waluta powoli odrobi spadki

Cena Bitcoina znowu rośnie. Waluta powoli odrobi spadki

Fizyczna reprezentacja Bitcoina
Fizyczna reprezentacja Bitcoina
Źródło zdjęć: © GETTY | 2022 Photothek, Thomas Trutschel
Karolina Kowasz
18.04.2022 15:04

Od czwartku, 14 kwietnia, Bitcoin stał się wyjątkowo niestabilną kryptowalutą, która zaliczyła spory spadek. Zdaniem ekspertów, jest to jednak chwilowa sytuacja i możemy się spodziewać, że krypto odrobi ten spadek bez problemu.

Zdaniem ekspertów z FXStreet, kurs Bitcoina jest na drodze do wzrostów ze względu na akumulację kryptowaluty przez dużych inwestorów, która nieustannie rośnie. Dla inwestorów oznacza to, w przyszłości, przekroczenie progu 47 tys. dolarów (około 200,5 tys. złotych) za jedną jednostkę Bitcoina.

Spodziewany wzrost cen

W sytuacji, kiedy inwestorzy skupują ogromne ilości Bitcoinów, podaż aktywów spada i jednocześnie następuje zmniejszenie podaży. Te dwa czynniki, razem są zaś głównym powodem sporego wzrostu kursu Bitcoina. O ile więc mniejsi inwestorzy mogą być zmartwieni jest nagłymi wahaniami, co szczególnie można zauważyć od soboty, 16 kwietnia, eksperci są spokojni o los kryptowaluty.

Co ciekawe, jeden influencerów zajmujących się kryptowalutami, Kevin Svenson, opublikował na swoim Twitterze kilka długoterminowych analiz, które wskazują na możliwe ryzyko spadków. Jego dane, wraz z dzisiejszymi informacjami dotyczącymi kursu, może rysować nieco odmienną wizję dynamiki Bitcoina. Inwestorzy powinni więc zachować szczególną uwagę, zanim zdecydują się na jakiekolwiek ruchu związane z kupnem lub sprzedażą kryptowalut.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (107)