Cenisz sobie prywatność? W Firefoksie odizolujesz się teraz także od YouTube'a

Cenisz sobie prywatność? W Firefoksie odizolujesz się teraz także od YouTube'a11.04.2018 21:37
Zbliżenie na logo YouTube z depositphotos
Zbliżenie na logo YouTube z depositphotos

Dużą popularnością cieszy się Facebook Container, wydany niedawno przez Mozillę oficjalny dodatek do Firefoksa, który izoluje użytkownika korzystającego z tytułowego Facebooka oraz Messengera i Instagramu od reszty Internetu. Celem jest rzecz jasna zwiększenie prywatności – dzięki temu inne strony mają nieco utrudnione zadanie, by użytkownika wyśledzić i przekazać portalom dodatkowe informacje.

Okazuje się, że pomysł szybko podchwycony został przez innych. Wśród rozszerzeń do Firefoksa właśnie pojawiło się kolejne związane z prywatnością. YouTube Container nie jest już propozycją oficjalną, ale bazuje na niej i, jak nietrudno się domyślić, działa analogicznie – kanał YouTube uruchamia w oddzielnym kontenerze, by zebrane w nim dane pozostały tylko w nim.

O działaniu dodatku informuje czerwona nazwa YouTube na końcu paska adresu.
O działaniu dodatku informuje czerwona nazwa YouTube na końcu paska adresu.

Korzystając z dodatku można więc być nieco bardziej spokojnym o ilość zbieranych o nas danych przez Google. Co więcej, aby tak było nie trzeba się szczególnie angażować. Wystarczy instalacja dodatku, który sam zadba o to, by od tego momentu każda wizyta na YouTubie uruchamiana była w nowym kontenerze, izolowanym od reszty odwiedzanych witryn.

YouTube Containter jest już dostępny do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania. Zainteresowanym polecamy również sięgnąć po wspomniany na wstępie Facebook Containter, na którym opisywane tu rozszerzenie bazuje. W tym przypadku izolowany jest dostęp do portalu Facebook, a od niedawna również do komunikatora Messenger i Instagramu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)