Ceny gier na PlayStation 5. Szef Sony twierdzi, że "ich wartość jest oczywista"

Ceny gier na PlayStation 5. Szef Sony twierdzi, że "ich wartość jest oczywista"

Szef PlayStation 5 tłumaczy ceny gier na nową konsolę /fot. Sony PlayStation
Szef PlayStation 5 tłumaczy ceny gier na nową konsolę /fot. Sony PlayStation
Arkadiusz Stando
07.10.2020 09:52

W wywiadzie dla koreańskiego seriwsu Naver, Jim Ryan, dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment ocenił prognozy sprzedaży PlayStation 5. Bronił także droższych cen gier na konsolę nowej generacji.

Jim Ryan wydaje się być pewien swego. Twierdzi, że dostępność PlayStation 5 będzie odpowiednia i uważa, że w pierwszym roku podatkowym PS5 będzie sprzedawać się lepiej niż PS4 w analogicznym okresie. Warto zauważyć, że już w przedsprzedaży poprzedniej generacji konsoli, sprzedano 7 milionów egzemplarzy.

Szef PlayStation potwierdził także, że w październiku drugą falę przedsprzedaży PS5. To miałoby w jego opinii oznaczać, że problemów z dostępnością nie będzie, ale nie możemy mu wierzyć na słowo. Tymczasem innym problemem, z którym musi się zmagać PlayStation, jest podniesienie cen gier. Graczom wyraźnie nie spodobał się fakt, że za niektóre produkcje trzeba będzie zapłacić nawet 349 zł.

Jim Ryan mówi o podwyżce cen gier na PlayStation 5

Sztywna cena gier na konsole utrzymuje się od lat. Amerykańskie 60 dolarów przyzwyczaiło graczy do mniej więcej stałej wartości gier. Już wcześniej 2K Games naciskało na podwyżkę, podnosząc ceny do 70 dolarów za niektóre tytuły. Natomiast Jim Ryan komentuje zwiększenie cen w ten sposób:

"Trudno mówić o całym rynku gier czy innych konsolach do gier, ale myślę, że w przypadku PS5 wartość jest oczywista. Będziemy ekscytować fanów na całym świecie najlepszymi ekskluzywnymi grami dostępnymi obecnie na rynku i zapewnimy urzekające wrażenia na konsoli nowej generacji".

Ryan nie podaje więc żadnych konkretów, a sprzedaje jedynie bajeczkę o jakości gier na PlayStation 5. Ekskluzywne produkcje, które znajdziemy na konsoli marki Sony, mają być wystarczającym argumentem, aby za większość gier płacić powyżej 300 zł.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)