Ceny paliw szaleją. Zobacz, gdzie tankować najtaniej dzięki tym aplikacjom

Ceny paliw szaleją. Zobacz, gdzie tankować najtaniej dzięki tym aplikacjom

Stacja benzynowa
Stacja benzynowa
Źródło zdjęć: © VCG via Getty Images | VCG
Karolina Kowasz
29.09.2021 15:26

Wahania cen paliw niejednego kierowcę doprowadzają do załamania i nerwowego przeliczania ile będzie kosztować tankowanie do pełna. Dzięki aplikacjom można jednak sprawdzać sytuację na bieżąco i wyszukiwać stacje oferujące najtańsze paliwo.

Poszukiwanie taniego paliwa niekoniecznie musi jednak oznaczać konieczność instalowania kolejnej aplikacji w smartfonie. Niektórzy użytkownicy nawet nie zdają sobie sprawy, że już mają na swoim urządzeniu program, który może pokazać im pokazać sytuację cenową na stacjach benzynowych.

Yanosik na ratunek kierowcom

Kierowcom Yanosika raczej nie trzeba reklamować. Od lat pomaga wszystkim zainteresowanym w unikaniu mandatów, informuje o problemach na trasie czy nawiguje do miejsca docelowego. To jednak nie wszystko w czym może kierowcom pomóc ta sprytna aplikacja.

Mało który użytkownik zdaje sobie sprawę, że już od dwóch lat na umieszczonych na mapie stacjach benzynowych może na bieżąco sprawdzać ceny paliwa i porównywać je ze stawkami na innych stacjach, które znajdują się na naszej trasie. Twórcy aplikacji sugerują jednak, że lepiej żeby aby ceny porównywał pasażer jadący z kierowcą, by ten ostatni nie rozpraszał się w trakcie prowadzenia samochodu.

Aplikację Yanosik w wersji na iOS-aAndroida możecie pobrać z naszego katalogu oprogramowania:

Fuelio jako kalkulator kosztów paliwa

Niektórzy kierowcy mogą jednak chcieć mieć w jednym miejscu nie tylko ceny paliw ale także możliwość odnotowywania poniesionych na nie kosztów. Dla tych użytkowników stworzono aplikację Fuelio, określaną jako dziennik tankowań. Po instalacji programu możliwe jest zapisanie swojego pojazdu, wraz z jego średnim spalaniem i pojemnością baku. Po wprowadzeniu tych danych, Fuelio może przystąpić do działania.

Aplikacja Fuelio
Aplikacja Fuelio

Mając Fuelio można dowolnie, w każdym momencie, zobaczyć ceny paliw na stacjach na całym świecie, dostępne rodzaje paliwa, a także udogodnienia znajdujące się na poszczególnej stacji, takie jak bankomat czy podjazd dla osób niepełnosprawnych. Kierowca może zapisywać swoje tankowania, a w przyszłości porównywać je z obowiązującymi cenami oraz sytuacją w przeszłości.

Aplikację Fuelio w wersji na AndroidaiOS-a możecie pobrać z naszego katalogu oprogramowania:

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)