AndroidPodróże i transportFotoradary i ostrzeganieYanosik: antyradar i nawigacja
Yanosik: antyradar i nawigacja ikona

Yanosik: antyradar i nawigacja

  • Yanosik
  • Yanosik
  • Yanosik
  • Yanosik

Każdy, kto sporo jeździ samochodem po kraju, może natknąć się na utrudnienia w ruchu drogowym, czy to będzie wypadek, czy kontrola drogowa. Osoby mające CB w samochodach często wiedzą dużo wcześniej o tych przeszkodach, zaś użytkownikom telefonów z Androidem przychodzi z pomocą aplikacja Yanosik.

Aplikację można pobrać za darmo ze sklepu Google Play i zaraz po instalacji możemy od razu przystąpić do korzystania. Po uruchomieniu jedyne, co ustawiamy, to nasz nick. Nie musimy się rejestrować, jednak taka opcja też istnieje.

Program przy starcie poprosi o włączenie GPS, jednak do prawidłowej pracy wymagana jest też transmisja danych. Nie są to duże ilości, jednak najlepiej posiadać pakiet Internetowy. Komunikacja poprzez WiFi się nie przyda – z aplikacji korzystamy w samochodzie w trakcie jazdy.

Z Yanosika możemy korzystać na dwa sposoby – tylko informowanie o zdarzeniach lub także z nawigacji. W trybie „zdarzeń” możemy innych użytkowników aplikacji informować o fotoradarach, wypadkach, patrolach policji itd. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję na ekranie i zatwierdzić – najlepiej jak wykonuje to pasażer. W przypadku, gdy zbliżamy się do którejkolwiek z możliwych przeszkód, jesteśmy informowani sygnałem dźwiękowym oraz, jeżeli jest tam ograniczenie prędkości, jaka prędkość obowiązuje. Druga opcja pracy to nawigacja, która jest tutaj dość uboga w dodatkowe opcje, ale zapewne nie to było celem autorów aplikacji. W tym trybie możemy spokojnie korzystać z mapy wraz z powiadamianiem o utrudnieniach oraz - tak jak w przypadku trybu zdarzeń - informować innych.

Minusem aplikacji, a w zasadzie tego, że jest darmowa, jest reklama, która zajmuje tutaj całkiem spory obszar ekranu w trakcie jazdy. Nie przeszkadza w korzystaniu z Yanosika, jednak komunikat o zdarzeniu mógłby pojawiać się zamiast reklamy aby być bardziej widocznym. Aktualnie ta informacja pojawia się obok reklamy w wąskim pasku.

Yanosik może być ciekawą alternatywą dla innych programów zawierających informacje o fotoradarach, z tą różnicą, że tutaj mamy informacje aktualizowane w czasie rzeczywistym, a nie statyczną bazę zapisaną na urządzeniu co powoduje wymagany ciągły dostęp do Internetu. W samej aplikacji brakuje jeszcze tymczasowego przechowywania informacji o zdarzeniach – w przypadku, gdy znajdziemy się poza zasięgiem sieci, aplikacja mogłaby nas dalej informować o zdarzeniach które pobrała i przechowuje tymczasowo.

Nie namawiamy do łamania przepisów ruchu drogowego, ale czasami taka informacja się przyda – zwłaszcza jeśli służby schowają fotoradar lub jeśli przyjdzie nam omijać korek, który powstał na skutek poważnego wypadku.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.911 ocen
Twoja ocena
ProducentNeptis SA
Liczba pobrań158 014
Data aktualizacji15 lip 2024
System operacyjnyAndroid zależy od urządzenia
LicencjaBezpłatna
Yanosik: antyradar i nawigacja ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)