ChatGPT dostępny na Androida. Niestety jest haczyk

ChatGPT dostępny na Androida. Niestety jest haczyk

ChatGPT
ChatGPT
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto
Oskar Ziomek
26.07.2023 12:24

ChatGPT jest już dostępny jako aplikacja na Androida, ale jak pokazała praktyka - na razie tylko na niektórych rynkach. W Polsce wciąż czekamy na wdrożenie, a do tego czasu użytkownicy mogą uruchomić ChatGPT jedynie w przeglądarce lub w aplikacji na iOS-a.

Zgodnie z zapowiedzią i oczekiwaniami, kilka miesięcy po udostępnieniu ChatuGPT na iOS-a, twórcy stworzyli również aplikację na Androida. Niestety, wbrew wcześniejszym nadziejom, aplikacja jest dostępna w sklepie Google Play na start jedynie na niektórych rynkach. ChatGPT na Androida ma jednak szybko trafić do kolejnych krajów.

Serwis 9to5Google sygnalizuje, że zapowiedziano rozszerzenie dostępności o kolejne rynki już w przyszłym tygodniu. Start ChatuGPT w aplikacji na Androida zbiega się w czasie ze spadkiem zainteresowania usługą. Serwis wirtualnemedia podawał niedawno, że ruch na witrynie ChatuGPT spadł niedawno o około 10 procent. Można zakładać, że część użytkowników usługi to osoby, które "nasyciły się" już możliwościami chatbotu i obecnie już z niego nie korzystają lub robią to tylko sporadycznie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

ChatGPT na Androida jest już dostępny dla wszystkich w sklepie Google Play, ale w Polsce można jedynie zapisać się na liście oczekujących. Użytkownik Androida dostanie wówczas powiadomienie, gdy pobieranie aplikacji zostanie udostępnione na naszym rynku. Obecnie aplikacja jest możliwa do pobrania jedynie w USA, Indiach, Bangladeszu i Brazylii. Do czasu rozszerzenia dostępności na kolejne rynki, ChatGPT pozostaje bez problemu dostępny dla wszystkich z poziomu przeglądarki.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)