Chmura muzyczna firmy Apple bliska ukończenia

18.05.2011 12:25, aktual.: 18.05.2011 12:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas gdy pracownicy Apple'a w Cupertino po cichu pracują nad rozwojem technologii przesyłania strumieniowego multimediów do urządzeń mobilnych, mnożone są plotki o usłudze iCloud.

W czwartek na stronie firmy Apple pojawiło się ogłoszenie o poszukiwaniu pracowników na stanowiska menedżerów rozwoju technologii mediów strumieniowych (Media Streaming Engineering Manager) z doświadczeniem w projektowaniu systemów dla przesyłania multimediów. Nowi pracownicy mają trafić do Santa Clara Valley — siedziby działu Interactive Media Group. IMG zajmuje się rozwojem i utrzymaniem technologii odtwarzania multimediów, wideo na żądanie oraz strumieniowego przesyłania w czasie rzeczywistym, co wykorzystuje się między innymi w QuickTime, iTunes i Safari. Do obowiązków nowych pracowników IMG będzie należeć rozwijanie platformy do strumieniowego przesyłania multimediów dla produktów dla iOS, Mac OS X i Windows. Ogłoszenie zostało zamieszczone w momencie, w którym pojawiły się pogłoski o tym, że Apple już ukończył prace nad opartą o chmurę obliczeniową usługą przesyłania muzyki kupionej w sklepie iTunes. Według nieoficjalnych informacji co najmniej dwie duże firmy fonograficzne podpisały z Apple nowy kontrakt, który pozwala na odtwarzanie ich produktów z chmury.

Jednak przechowywanie muzyki w chmurze i przesyłanie jej na komputer czy iPhone'a to tylko jeden z elementów układanki. Nie od dziś wiadomo, że Apple pracuje nad czymś większym, co ma nareszcie zastąpić niezbyt udany serwis MobileMe. Nowa usługa ma nie tylko zastąpić konto MobileMe, ale wywołać prawdziwą rewolucję. Jak zwykle w takich przypadkach, możemy się jedynie domyślać kiedy Apple zaprezentuje swój nowy wynalazek, czym on właściwie jest i czy (a raczej ile) będzie trzeba za niego zapłacić.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)