Chrome 17 Beta renderuje stronę zanim wpiszesz jej adres

Chrome 17 Beta renderuje stronę zanim wpiszesz jej adres

Wojciech Kowasz
05.01.2012 22:09

Google wydał Chrome 17 w kanale beta. Wraz z nową wersją przeglądarki programiści pracują nad dwiema zasadniczymi nowościami - ma być szybciej i bezpieczniej.

Najbardziej interesującą nowością jest mechanizm wczytywania i renderowania stron, który ma znacząco przyspieszyć korzystanie z przeglądarki. Chrome 17 Beta podczas wpisywania adresu URL na bieżąco analizuje rozwój sytuacji, próbuje dopasować go do znanych sobie witryn i rozpoczyna wczytywanie strony jeszcze zanim skończymy pisać jej adres. Co więcej, gdy Chrome będzie w stanie automatycznie podpowiedzieć nam pełny adres, wtedy po uprzednim pobraniu takiej strony w tle, ale jeszcze przed naciśnięciem klawisza Enter, strona zostanie także wyrenderowana w pamięci. Algorytm postępowania przeglądarki nie został tu do końca sprecyzowany, jednakże jak informuje Google na oficjalnym blogu Chrome, może się okazać, że niektóre witryny będą po prostu „pojawiać się” na ekranie po wpisaniu adresu, nie będzie widać momentu ich wczytywania i rysowania poszczególnych elementów.

Druga nowość dotyczy bezpieczeństwa. Chrome będzie zwracał uwagę na to, z jakich witryn pobieramy pliki i czy witryny te, jak i same pliki, można uznać za godne zaufania. Mechanizm będzie prawdopodobnie sprzężony z rozwiązaniami istniejącymi już w wyszukiwarce Google. Gdy wykryte zostanie zagrożenie, przeglądarka ostrzeże nas przed nim i doradzi zignorowanie pliku. Oczywiście nic nie zastąpi zdrowego rozsądku użytkownika. Nigdy nie powinniśmy pobierać i otwierać plików, których pochodzenia nie jesteśmy pewni.

Chrome 17 Beta można pobrać z poziomu naszego portalu w dziale PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW. Przypominamy naturalnie, że jest to wersja rozwojowa i jako taka może działać jeszcze niestabilnie i zawierać błędy. Należy się spodziewać, że wkrótce wprowadzone dzisiaj nowości trafią również do wersji stabilnej Chrome, ale jeśli ktoś jest skłonny podjąć ryzyko, może testować je już dzisiaj.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)