Chrome na Androida wkrótce pozwoli na eksport haseł

Chrome na Androida wkrótce pozwoli na eksport haseł

Chrome na Androida wkrótce pozwoli na eksport haseł
01.12.2017 10:38

W przypadku nowości w mobilnym Chrome często mamy okazję informować o ciekawych mechanizmach optymalizacji czy kosmetycznych zmianach w interfejsie. Rzadziej jednak Google dodaje do swojej przeglądarki na Androidzie nowe funkcje. Szczególnie zaś takie, które mogą ułatwić migrację do innego programu. Ta tendencja ma się wkrótce odmienić – Chrome na Androida będzie obsługiwał eksport haseł.

Dostarczenie takiej funkcji jest dość niecodzienną decyzją – wszak jedyne, o co mogłoby zabiegać Google, to sprawna synchronizacja danych pomiędzy samymi instalacjami Chrome'a, czy to na pulpitach, czy na urządzeniach mobilnych. Tymczasem na łamach XDA Developers opublikowane zostało ciekawe znalezisko. Na gicie Chromium pojawił się commit dotyczący możliwości eksportowania zapisanych na serwerach Google haseł na zewnątrz.

Obraz

Na razie funkcja jest testowana wyłącznie wewnętrznie, nie wiemy także do jakiej postaci eksportowane miałyby być hasła i jak inne przeglądarki mogłyby je importować. Jeśli zaś chodzi o obsługę narzędzia, to sprowadzać ma się ona wyłącznie do użycia nowego przycisku w ustawieniach przeglądarki, w menu Zapisuj hasła.

W ostatnim czasie w stabilnym wydaniu Chrome'a pojawiła się także inna nowość związana z zarządzaniem hasłami – można je już przeglądać w ustawieniach po wcześniejszej autoryzacji na stronach Google. Eksport haseł będzie przydatnym rozwinięciem menedżera, zwłaszcza że na horyzoncie mamy nowego gracza – Microsoft Edge na Androida i iOS-a raczej nie stanowi niczego więcej, niż nakładki na silniki wykorzystywane także przez Chrome'a, niemniej funkcja Continue on PC może spodobać się posiadaczom komputerów z Windowsem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)