Chrome OS Flex wskrzesi stare komputery. Dostępny na PC i Mac

Chrome OS Flex wskrzesi stare komputery. Dostępny na PC i Mac

Chrome OS Flex
Chrome OS Flex
Źródło zdjęć: © Google
Karolina Kowasz
17.02.2022 13:28, aktualizacja: 20.02.2022 16:12

Chrome postanowiło ułatwić życie wszystkim tym, którzy mają starsze modele komputerów i laptopów, ale nie chcą się z nimi rozstawać. Z myślą o nich powstał Chrome OS Flex, system działający w chmurze, który może pomóc wskrzesić starsze maszyny.

Chrome OS Flex, jak donosi Google, to działający w chmurze szybki, łatwy w zarządzaniu system operacyjny dla komputerów PC i Mac. Co ważne, chociaż został stworzony z myślą o firmach i szkołach, jest on w pełni bezpłatny.

Nowoczesne środowisko pracy

Ponieważ system został zaprojektowany na starsze urządzenia, został zoptymalizowany tak, aby uruchamiać się w kilka sekund i nie zwalniać po kilku dniach czy tygodniach korzystania z niego. Dzięki odbywającym się w tle aktualizacjom systemu użytkownicy nie muszą się martwić o regularne kontrolowanie jako aktualności oraz zabezpieczenia. W ten sposób mają zyskać na czasie i mieć mniej przestojów w pracy.

System Chrome OS Flex działa na zasadzie tzw. piaskownicy, przez co użytkownik otrzymuje ochronę przed wirusami, oprogramowaniem ransomware i phishingiem. Sandbox utrzymuje zagrożenia w określonej karcie lub aplikacji, a system blokuje pliki wykonywalne, w których często ukrywają się zagrożenia.

Dodatkową zaletą dla organizacji, które zdecydują się skorzystać z Chrome OS Flex, ma być możliwość bardzo szybkiej instalacji na dowolnej liczbie urządzeń. Zaraz po instalacji i zalogowaniu, profil użytkownika znajdujący się w chmurze jest pobierany i automatycznie synchronizuje jego ustawienia, zakładki oraz inne ustawienia systemowe.

Testy systemu

Google udostępniło Chrome OS Flex do testowania przez zewnętrznych użytkowników, aby uzyskać ich opinię o produkcie oraz wskazówki, jak można poprawić działanie systemu. Zgodny komputer PC lub Mac oraz pendrive to wszystko, czego użytkownik potrzebuje, aby rozpocząć korzystanie i testowanie systemu.

Należy pamiętać, że system operacyjny obecnie jest w fazie rozwoju i użytkownicy mogą doświadczyć pewnej niestabilności w jego działaniu. Chętne osoby mogą go pobrać z oficjalnej strony Chrome OS Flex. Wszystkie modele komputerów na których możemy uruchomić system, znajdują się na liście stworzonej przez Google.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)