Chrome OS później niż zakładano, Android 2.3 za parę tygodni

16.11.2010 12:23, aktual.: 16.11.2010 13:29

Eric Schmidt podał wiadomości dotyczące Chrome OS i Androida 2.3. O ile Gingerbread ma pojawić się za parę tygodni, o tyle na system dla netbooków przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

Szef firmy Google przedstawiał plany dotyczące obu systemów podczas konferencji Web 2.0. Jak podaje TechCrunch, Schmidt zaprezentował nowego smartfona, Nexus S, z zainstalowanym systemem Android 2.3 Gingerbread. Telefon ma pojawić się w sprzedaży w ciągu najbliższych tygodni, dokładna data nie jest jednak znana. Nie podano wielu szczegółów na temat zmian w 2.3. Można spodziewać się, że system obsługiwać będzie Near Field Communication, czyli standard pozwalający na bezprzewodowe przesyłanie danych w niewielkiej odległości. W Nexusie S pojawi się dodatkowa kamera umożliwiająca rozmowy wideo w sposób zbliżony do Face Time znanego z smartfonów firmy Apple.

Schmidt nie chciał zdradzić szczegółów dotyczących premiery systemu Chrome OS. Na razie niewiele wiemy na jego temat, chociaż plany o jego wprowadzeniu ujawniono rok temu. Szef firmy Google ograniczył się jedynie do stwierdzenia, że Chrome OS będzie wprowadzony w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Nie należy zatem spodziewać się, że pierwsze urządzenia pojawią się przed Świętami. O takich pogłoskach informowaliśmy na początku tego miesiąca.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)