Chrome OS także dla tabletów i telewizorów

Chrome OS także dla tabletów i telewizorów

26.11.2010 12:52, aktualizacja: 26.11.2010 15:19

Google potwierdza, że Chrome OS ukaże się jeszcze w tym roku. System będzie dostępny nie tylko dla netbooków, ale również tabletów czy telewizorów.

W odpowiedzi na licznie pojawiające się w ostatnim czasie pogłoski, Google postanowił wyjaśnić jak będzie wyglądać najbliższa przyszłość Chrome OS. W rozmowie z New York Timesem Sergey Brin, współzałożyciel firmy, stwierdził, że jeszcze w tym roku zobaczymy pierwsze wydanie systemu. Co więcej, Chrome OS pojawi się razem z netbookiem wyprodukowanym na jego potrzeby. Podobna sytuacja miała miejsce podczas premiery Androida, który początkowo pojawił się w smartfonach HTC Dream. Pojawi się także e-sklep z oprogramowaniem dla Chrome OS. Zdaniem Brina nowy system będzie bardzo podobny do przeglądarki internetowej Chrome, co ma ułatwić korzystanie z niego.

Zdaniem Linusa Upsona z firmy Google, Chrome OS dostępny będzie także dla tabletów, a nawet telewizorów. Na nowy system może przesiąść się z Windowsa od razu nawet 60% firm, twierdzi Upson. Jednak według analityków Google może mieć problemy z rozwojem Chrome OS, który wchodzić będzie w drogę dostępnemu już na rynku Androidowi. Oba systemy rozwijane są niezależnie, oba przeznaczone są dla urządzeń przenośnych. Początkowo Chrome OS miał być przeznaczony dla netbooków, lecz zainteresowanie niewielkimi laptopami najwyraźniej minęło, a ich miejsce zajmują tablety. Nowy system musi być więc dostosowany do nowych urządzeń - być może to właśnie jest powodem opóźnień z jego wprowadzeniem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)