iOSNarzędziaZdalne pulpity i łączenie urządzeńChrome Remote Desktop
Chrome Remote Desktop ikona

Chrome Remote Desktop

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Chrome Remote Desktop to niewielka aplikacja dla systemu iOS stworzona przez firmę Google w celu umożliwienia dostępu do innych komputerów wprost z urządzeń mobilnych. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, nie wymaga ponoszenia jakichkolwiek opłat, może natomiast służyć do udzielania zdalnej pomocy.

W celu skorzystania z pulpitu zdalnego oferowanego przez Google użytkownik na komputerze docelowym musi zainstalować przeglądarkę Google Chrome, dedykowany dodatek do niej, a następnie skonfigurować komputer w ramach dostępu w własnego konta. Wymaga to dopisania komputera do listy urządzeń, a także ustanowienia kodu zabezpieczającego. Po wykonaniu tych operacji dany komputer będzie widoczny w aplikacji Chrome Remote Desktop. Użytkownik może się z nim połączyć, uzyskuje wtedy dostęp do kursora, a także obrazu widocznego na zdalnym komputerze.

Może on w pełni sterować zdalnym komputerem, a także wprowadzać treści za pomocą uruchamianej specjalnym przyciskiem klawiatury ekranowej (domyślnie jest ona ukryta aby użytkownik otrzymał możliwe największy obszar roboczy). Niewielką wadą aplikacji jest brak obsługi zdalnego dźwięku, dostęp do pulpitu zdalnego jest udostępniany za darmo, posiada interfejs w języku polskim.

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentGoogle LLC
Liczba pobrań204
Data aktualizacji17 maj 2022
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Chrome Remote Desktop ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)