Chrome sam wyciszy dźwięki z kart w tle, czyli Google kończy z polifonią

Chrome sam wyciszy dźwięki z kart w tle, czyli Google kończy z polifonią

Chrome sam wyciszy dźwięki z kart w tle, czyli Google kończy z polifonią
11.11.2016 15:41, aktualizacja: 14.11.2016 18:26

Funkcja pozwalająca na wyciszenie dźwięku płynącego z konkretnej karty w przeglądarce jest już dziś standardem. Rozwiązuje ona wieloletni problem, który powodowały na przykład reklamy na wyświetlonej na karcie w tle witrynie. Mogłoby się wydawać, że to zamyka kwestię, ale nie dla Google.

Jak donosi serwis Ghacks, korporacja testuje nowy pomysł w przeglądarce Google Chrome. Mimo że funkcja trafiła na razie tylko do kanału deweloperskiego, a nawet nie jest domyślnie włączona, to prezentuje się całkiem interesująco: po jej włączeniu, Chrome będzie automatycznie wyciszał dźwięki ze wszystkich kart, poza aktywną.

Obraz

Ale to może powodować pewne problemy. Google zdecydowało się na automatyzację zarządzania dźwiękiem, przez co nietrudno wyobrazić sobie komplikacje, na przykład w sytuacji, kiedy użytkownik ma ochotę posłuchać muzyki z YouTube. Dźwięk z karty w tle zostanie automatycznie wyciszony, jeśli na aktywnej automatycznie uruchomi się udźwiękowiona reklama.

Skuteczność nowego mechanizmu Google najlepiej jednak sprawdzić samodzielnie: najnowsza wersja deweloperska Chrome'a dostępna jest w naszej bazie. Aktywować funkcję można po wpisaniu na pasku adresu chrome://flags/#enable-default-media-session.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)