Chrome z obsługą FLAC: przeglądarka to teraz odtwarzacz muzyki dla audiofilów

Chrome z obsługą FLAC: przeglądarka to teraz odtwarzacz muzyki dla audiofilów

Chrome z obsługą FLAC: przeglądarka to teraz odtwarzacz muzyki dla audiofilów
12.01.2017 19:05

Google Chrome pod względem popularności niezmiennie pozostaje wśród przeglądarek liderem. Nie znaczy to jednak, że Google ma zamiar osiadać na laurach. Do wersji beta Chrome'a 56 trafiła właśnie nowa funkcja, którą docenią przede wszystkim użytkownicy słuchający w przeglądarce muzyki: program obsługuje już bowiem format FLAC.

Chrome nie jest bynajmniej pierwszą przeglądarką, w której posłuchać można FLAC-ów, mimo że społeczność użytkowników domaga się tej funkcji już od dawna. Również kolejna wersja Firefoksa ma obsługiwać ten format. Może się jednak okazać, że mimo wcześniejszych zapowiedzi Mozilli, to Google jako pierwsze umożliwi słuchanie FLAC-ów w wersji stabilnej.

350193493253318593

Trzeba także pamiętać, że obsługa FLAC-ów w Chromie oznacza nowości dla użytkowników przeglądarki na iOS-ie, który nie obsługuje natywnie tego formatu. Podobnie sprawa ma się z Chrome OS-em. Dobitnie pokazuje to, jaką siłę stanowi dziś przeglądarka Google: implementacja nowej funkcji otwiera nowe możliwości dla milionów użytkowników, którzy dotąd nie mieli możliwości odtwarzania tego bezstratnego formatu.

W dostępnej już wersji beta Chrome odtwarza pliki w podstawowym odtwarzaczu, to jednak dopiero początek drogi. Jak donosi 9to5Google.com, docelowo Google pracuje nad bardziej rozbudowanym odtwarzaczem: oprócz paska odtwarzania, przycisku pauzy i kontroli nad głośnością, zobaczyć tam mamy informacje o odtwarzanym utworze, a nawet okładkę. Przeglądarkę Google Chrome znaleźć można w naszej bazie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (86)