Chrome zastąpi Firefoksa w Ubuntu?

Chrome zastąpi Firefoksa w Ubuntu?

14.06.2011 11:55

Możliwe, że w przyszłych wydaniach Ubuntu domyślną przeglądarką stanie się Chrome. Taką informację podał założyciel firmy Canonical, Mark Shuttleworth.

Od początku istnienia Ubuntu, domyślną przeglądarką internetową dla tej dystrybucji jest Firefox. Przygotowując się do wydania wersji 11.10 systemu, Canonical wprawdzie poważnie zastanawiał się nad wprowadzeniem Chromium, ostatecznie jednak postanowiono pozostać przy dobrze znanym programie. Nie oznacza to jednak, że zmiany nie pojawią się w kolejnych wydaniach Ubuntu. Shuttleworth określa siebie jako wielkiego fana produktu Google’a, uważa też, że Chrome na Linuksa jest obecnie najlepiej rozwijanym wydaniem tej przeglądarki.

Dlatego też założyciel Canonicala będzie namawiać do wprowadzenia przeglądarki w przyszłych wydaniach Ubuntu. Nieprędko jednak będzie to miało miejsce. Chrome z pewnością nie zastąpi Firefoksa w Ubuntu 12.04, który planowany jest na koniec kwietnia przyszłego roku. Powodem takiej decyzji jest fakt, że wersja 12.04 należy do długo wspieranego przez Canonical wydania, co z kolei oznacza, że nie mogą pojawić się w niej żadne większe zmiany. Na ostateczną decyzję w sprawie domyślnej przeglądarki dla Ubuntu przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Najbliższa wersja, w której mogą zostać wprowadzone zmiany to Ubuntu 12.10 (październik przyszłego roku).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)