Ciąg dalszy oskarżeń przeciwko Android Marketowi

Ciąg dalszy oskarżeń przeciwko Android Marketowi

30.06.2010 17:00

Pojawiają się kolejne słowa krytyki pod adresem e-sklepu firmy Google. Android Market oskarżany jest przez deweloperów, ale również zwykłych użytkowników o problemy z bezpieczeństwem.

Tydzień temu informowaliśmy o raporcie firmy SMobile Systems, zdaniem której nawet 20% spośród 48 tys. programów w Android Markecie może naruszać prywatność użytkowników. Raport został przygotowany przez firmę zajmującą się sprzedażą antywirusów i programów chroniących smartfony, co z pewnością wpłynęło na zamieszczone wyniki badań. Jednak do krytyki firmy Google dołączają się kolejne głosy. Część z nich zebrał serwis InformationWeek. Cytuje on wypowiedzi programistów takich jak Jon Lech Johansen, twórca doubleTwist. Twierdzi on, że Google źle zarządza sklepem dla Androida, czego efektem jest udostępnianie są tam aplikacje wątpliwej jakości. Johansen znalazł programy naruszające prawa autorskie - głównie twórców muzyki.

Do krytyki dołączył się też John Battelle, współorganizator targów Web 2.0 Expo. Radzi on firmie Google, aby wziąć przykład z AppStore, gdzie aplikacje są weryfikowane przed umieszczeniem w sklepie. Natomiast jeden z deweloperów, jak podaje InformationWeek, narzeka na błędy w samym Android Markecie. Dotyczą one niejasnej polityki cenowej, problemów z wyświetlaniem grafik czy nieciekawym interfejsem do obsługi e-sklepu. Sprawiają one, że deweloperzy mają trudności w dodawaniu programów do sklepu. Pojawiły się także zarzuty ze strony rodziców, którzy krytykują Android Market za to, że nie pozwala on na filtrowanie treści dla dorosłych. Jak zareaguje Google? Być może firma zaostrzy wymagania wobec aplikacji. Z drugiej jednak strony problemy z Android Marketem nie wydają się na tyle poważne - ilość aplikacji mogących stwarzać problemy jest stosunkowo niewielka.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)