Ciekawa promocja Microsoftu: darmowy Windows 10, a jeśli się nie da, to darmowy laptop Della

Ciekawa promocja Microsoftu: darmowy Windows 10, a jeśli się nie da, to darmowy laptop Della

19.07.2016 11:49

Fajnie byłoby mieć pod ręką oficjalny sklep Microsoft Store. Wramach nowej akcji promocyjnej firma z Redmond obiecała, że jeślimiędzy 27 a 29 lipca w takim sklepie zostawisz komputer, na którymnie ma Windowsa 10, to pracownicy sklepu za darmo zainstalują na nimten system w ciągu jednego dnia roboczego. Oczywiście takzainstalowana kopia będzie w pełni legalna. Gdyby jednakpracownikom sklepu się to nie udało, to Microsoft obiecuje, żewynagrodzi klienta nowym laptopem Della z serii Inspiron, z15-calowym ekranem i preinstalowanym Windowsem 10.

Aby zabezpieczyć się przed naciągaczami, Microsoftzadeklarował,że komputer musi być dostarczony do południa, a odebrać go będziemożna dopiero następnego dnia rankiem. Jeśli okaże się, że danykomputer nie spełnia wymogów, nie jest kompatybilny z Windowsem 10,zostanie oddany na złom, do recyklingu, a Microsoft wypłaciklientowi 150 dolarów, by mógł sobie kupić coś z Windowsem 10.

Ta lista wymogów sprzętowych akceptowanego sprzętu jest jednaktak zaprojektowana, by naprawdę trudno było dostarczyć pracownikomMicrosoft Store coś, co popsuje ich dzień. Nie tylko komputer musibyć w pełni sprawny, ale musi zawierać też dysk, na którymzainstalowany jest co najmniej Windows 8.

Sporym wyzwaniem będzie więc odebranie darmowego laptopa Della –sztuczki z przyniesieniem starego MacBooka z procesorem G4 raczej nieprzejdą. Wydaje się jednak, że przyniesienie starego chromebooka zCeleronem, na którym sprytnie zainstalowany byłby Windows 8,mogłoby zadziałać – w końcu warunki nic nie mówią o tym, żekomputer musi mieć tradycyjny UEFI BIOS.

Oferta adresowana jest niestety tylko do mieszkańców USA iKanady, nie wiadomo, czy zostanie rozszerzona na inne kraje. Coprawda takimi akcjami Microsoft znacząco nie zwiększy liczbyinstalacji Windowsa 10 na świecie (jak już firma sama przyznała,plan osiągnięcia 1 miliarda urządzeń z „dziesiątką” dopołowy 2018 roku okazał się nierealny) – ale efekt PR-owy jestdobry, a zabawa w przechytrzanie pracowników Microsoft Store bardzociekawa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (79)