WindowsNarzędziaNarzędzia systemoweClassic Start
Classic Start ikona

Classic Start4.3.1

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Classic Start to bezpłatne narzędzie, którego głównym zadaniem jest przywrócenie klasycznego menu Start w systemie Windows 8 i Windows 10. Program jest prosty w obsłudze i zajmuje mało miejsca na dysku twardym.

Classic Start jest następcą programu Classic Shell, który został porzucony przez twórcę. Został on jednak oddany w ręce społeczności, która wydała fork o nazwie Classic Start. Classic Start nie przynosi dużych zmian, nowy autor skupił się na usunięciu błędów i dostosowaniu narzędzia do nowszych wydań Windowsa 10.

Program pozwala skorzystać z trzech głównych schematów menu Start: styl klasyczny, styl klasyczny z dwoma kolumnami lub styl Windows 7. Można również zastąpić podstawową grafikę menu Start. W sekcji Customize Menu Start można wybrać, które elementy mają być wyświetlane, a które mają zostać ukryte. Program zawiera także bardziej zaawansowane opcje, które pozwalają m.in na ustawienie zachowania po kliknięciu lewym przyciskiem myszy czy rozmiar ikon i tekstu.

Po zainstalowaniu, program zastępuje oryginalne menu Start. Działa równie sprawnie, ale oferuje więcej opcji personalizacji. Nie jest dostępny w języku polskim.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
4.47 ocen
Twoja ocena
Producentcoddec
Liczba pobrań7 739
Data aktualizacji9 lip 2018
Rozmiar pliku7.14 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Classic Start ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)