Clementine 0.4 - nowa wersja linuksowego odtwarzacza muzyki

Clementine 0.4 - nowa wersja linuksowego odtwarzacza muzyki

30.06.2010 14:13

Pojawiła się nowa wersja mało znanego odtwarzacza Clementine 0.4 bazującego na Amaroku.

Clementine to port Amaroka 1.4 - popularnego odtwarzacza muzycznego dla systemu Linux. Program jest dostępny zarówno dla środowiska KDE jak i Gnome. W odróżnieniu od Amaroka, nie wymaga instalowania bibliotek KDE w Gnome. Program posiada prosty interfejs umożliwiający przeglądanie biblioteki muzycznej i poszczególnych utworów. Clementine oferuje także szybki dostęp do katalogów plików czy usług internetowych takich jak Last.fm, SomaFM, Magnatune czy strumieni radiowych. Za pomocą górnego paska możemy wyszukiwać utwory czy listy odtwarzania. Z kolei panel preferencji pozwala na edytowanie ustawień odtwarzania, skrótów klawiszowych, a także powiadomień. Clementine dostępny jest w polskiej wersji językowej.

W najnowszej wersji programu wprowadzono obsługę wielu list odtwarzania, formatów takich jak XSPF, M3U, PLS, a także list ASX. Kolejne zmiany to możliwość korzystania ze skrótów klawiszowych czy pełnoekranowa wizualizacja korzystająca z projectM. W wersji 0.4 pojawiła się również możliwość konwertowania muzyki do MP3, OGG, FLAC, SPX albo M4A.

Clementine 0.4 dla Linuksa można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Multimedia -> Odtwarzacze plików audio i wideo. Na stronie producenta dostępne są też wersje na Windows i Mac OS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)