Clementine 0.5 RC z obsługą iPodów

Clementine 0.5 RC z obsługą iPodów

06.09.2010 13:13, aktualizacja: 06.09.2010 13:26

Ukazała się wersja kandydująca do wydania linuksowego odtwarzacza Clementine 0.5 bazującego na Amaroku. Aktualizacja wprowadza między innymi obsługę iPodów.

Clementine to port Amaroka 1.4 - popularnego odtwarzacza muzycznego dla systemu Linux. Program jest dostępny zarówno dla środowiska KDE jak i Gnome. W odróżnieniu od Amaroka, nie wymaga instalowania bibliotek KDE w Gnome. Program posiada prosty interfejs umożliwiający przeglądanie biblioteki muzycznej i poszczególnych utworów. Clementine oferuje także szybki dostęp do katalogów plików czy usług internetowych takich jak Last.fm, SomaFM, Magnatune czy strumieni radiowych. Za pomocą górnego paska możemy wyszukiwać utwory czy listy odtwarzania. Z kolei panel preferencji pozwala na edytowanie ustawień odtwarzania, skrótów klawiszowych, a także powiadomień. Clementine dostępny jest w polskiej wersji językowej.

W najnowszej wersji programu wprowadzono obsługę iPodów, a także innych odtwarzaczy MP3 korzystających z portu USB. Pojawił się menadżer list odtwarzania, a także usprawniona możliwość organizowania plików muzycznych. Użytkownicy Clementine mogą też obecnie korzystać z kontrolerów Wii Remote do sterowania muzyką w programie. Kolejna ciekawa funkcja, która pojawiła się w aplikacji to obsługa systemu tagowania ID3v2.

Clementine 0.5 RC dla Linuksa można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Multimedia -> Odtwarzacze plików audio i wideo. Dostępne są też wersje na Windows i Mac OS X.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)