MacOSGrafikaProgramy do malowaniaClip Studio Ex (Manga Studio)
Clip Studio Ex (Manga Studio) ikona

Clip Studio Ex (Manga Studio)1.11.6

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Clip Studio Ex (dawniej Manga Studio) to specjalistyczny program do rysowania, przeznaczony do tworzenia komiksów i mangi. Znajdziemy tu narzędzia niezbędne do tworzenia precyzyjnych konturów, kolorowania kadrów, a także cyfrowe odpowiedniki rastrów i narzędzi do ich wycinania.

W Clip Studio Ex mamy do dyspozycji różne typy ołówków do rysowania odręcznego, kilka typów stalówek i cienkopisów do rysowania konturów, farby i kolorowe ołówki, aerografy, a także stemple i gumki. Zachowanie narzędzi jest zbliżone do ich naturalnych wzorów, można więc mieszać farby i rozmazywać ołówki, a także kaligrafować.

Ponadto w programie można korzystać z kształtów wektorowych, wypełnień, gradientów i automatycznie generowanych cieni. Do programu można importować modele 3D, które posłużą przy komponowaniu kadru, umieszczone na specjalnej warstwie. Można także sięgnąć po linijki i formatki pozwalające podzielić stronę. Nie zabrakło możliwości umieszczenia zeskanowanego szkicu jako wzór.

Ta sama instalacja programu pozwala na testowanie przez 30 dni Clip Studio Ex i Clip Studio Pro, które różnią się możliwościami i ceną. Ex przeznaczony jest do mangi i komiksów, Pro zaś do rysowania różnego typu ilustracji. Wersja testowa programu nie pozwala zapisać efektów pracy.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań627
Data aktualizacji20 gru 2021
System operacyjnymacOS
LicencjaTestowa (trial)
Clip Studio Ex (Manga Studio) ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)