Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Mariaż Samsung SmartTV i Galaxy Note

Kiedy otrzymałem do testów od Samsunga tablet wraz z telewizorem, to: po pierwsze, byłem zaskoczony, bo oczekiwałem laptopa i... już nie pamiętam, tak dawno to było ;) a po drugie, nieco zakłopotany... bo nie kumałem (jak to dzisiaj zwykło się mówić), co te urządzenia mogą mieć ze sobą wspólnego i jak mogą ze sobą współpracować - oprócz tych oczywistych oczywistości. O czym ja będę pisać? Poniekąd, cały czas borykam się z tym problemem, ale to wynika bardziej z braku weny twórczej, a nie nowych doświadczeń ze sprzętem od Samsunga. Ale do rzeczy.

Krótko, bo pisanie ostatnio kiepsko mi wychodzi. Jak te urządzenia potrafią ze sobą współgrać, to obejrzycie na filmiku. Dla wyjaśnienia i pewnego porządku wymienię tylko to, co na tym krótkim klipie możecie zobaczyć - oczywiście zobaczycie to, co udało mi się zaprezentować, czyli:

 • DLNA

  - Telewizor Samsung SmartTV serii 7000 potrafi dobrze korzystać z zasobów urządzeń będących w pobliżu, czyli w obrębie tej samej sieci lokalnej. Na klipie zobaczycie, jak zostaje zdjęta fotka za pomocą tabletu Samsung Galaxy Note 10.1, udostępniona i zawartość multimedialna zostanie wyświetlona na telewizorze, który oczywiście ma dostęp do zasobów multimedialnych tego tabletu.
 • Samsung TV Media

  - oprogramowanie, za pomocą którego możemy wyświetlić zawartość multimediów na telewizorze (będącego w tej samej sieci lokalnej). Oprogramowanie jest o tyle ciekawe, że nie jest ograniczone jedynie do zasobów lokalnych tabletu. Potrafi ono sięgnąć do innych serwisów internetowych i z nich odtworzyć żądaną zawartość - mowa między innymi o youtube, picasa, facebook. Bez problemu można także skorzystać z udostępnionych zasobów sieciowych z innych komputerów w domu (windows share, local media servers).
 • Swipe It

  - to kolejny ciekawy program umożliwiający wyświetlenie zawartości multimedialnej (zdjęcia i filmy) z tabletu bezpośrednio na telewizor - oczywiście wszystko poprzez lokalną sieć (w moim przypadku wifi, co zapewne ma wpływ na wydajność). To oprogramowanie wymaga instalacji aplikacji (klienta) na telewizorze i uruchomienia jej. Aplikacja na telewizorze generuje kod, który podajemy po włączeniu SwipeIt na tablecie. Oprogramowanie paruje się i można przeglądać zdjęcia i filmiki znajdujące się na tablecie. Aplikacja działa bardzo płynnie i sprawnie.
 • Samsung Smart View

  - ludzie! wyrzućcie piloty :) ta aplikacja to istny majstersztyk. Poprzez lokalną sieć można kontrolować telewizor za pomocą tabletu: zmiana kanału, przyciszenie - nie ma żadnego problemu. Ale to nie wszystko - za pomocą tej aplikacji możemy oglądać aktualnie odtwarzany program telewizyjny! Wszystko działa płynniutko, co prawda z małym opóźnieniem jest przekazywany obraz, ale to żaden mankament - nie oglądamy równocześnie tabletu z telewizorem. Często zdarza mi się z tego korzystać, kiedy coś muszę zrobić w kuchni (np. obiad :] ) a w tv leci właśnie wyścig F1 - no ludzie, rewelacja. Dodatkowo, świetnie potrafi zastąpić tego inteligentnego pilota z (touch)padem. Jesto to pomocne podczas używania, np. przeglądarki w telewizorze. Nie potrzeba podpinać dodatkowej klawiatury do telewizora (niestety, tego na filmiku nie zaprezentowałem), bo możemy skorzystać z tej ekranowej w tablecie - re-we-la-cja.
 • Tablet jako kontroler do gier

  - tego raczej tłumaczyć specjalnie nie trzeba - taki duży touchpad do dużego ekranu. Taka ciekawostka...
 • Peel

  - Tablet jako zwykły pilot do tv (i nie tylko). Jeżeli chodzi o Galaxy Note 10.1, to trzeba zaznaczyć, że jesto to dobrze wyposażony tablet i nie brakuje w nim także możliwości sterowania podczerwienią - tak, jak to zwykliśmy robić tradycyjnym pilotem. Z pomocą całkiem przyjemnego oprogramowania, jakim jest Peel, możemy sterować telewizorem za pomocą tabletu, jak zwykłym pilotem. W bazie danych programu jest cały ogrom urządzeń, które możemy obsłużyć za pomocą tak wyposażonego tabletu. Fajna rzecz, jak ktoś przez przypadek wyniesie pilota do kuchni ;)

Czy ten mariaż jest satysfakcjonujący? Ciężko powiedzieć - to zależy od preferencji i potrzeb użytkownika. Ja, przyznam się szczerze, nie spodziewałem się współpracy tych urządzeń na tak wielu frontach - jestem pozytywnie zaskoczony. Ale co tu będę dużo gadać, zapraszam do obejrzenia mojej krótkiej prezentacji i... proszę mnie nie besztać za podkład muzyczny ;) taka muza mi podchodzi i tyle...

Sponsorem klipu jest kapela echoVolt: www.jamendo.com/pl/list/a65360/in-control 

sprzęt urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
command-dos   18 #1 03.06.2013 12:48

aaajjj, właśnie odczytałem maila od pana Karola z Samsunga o zwrocie sprzętu... Czy ktoś połączy się ze mną w "bulu" ;)

wojtekadams   19 #2 03.06.2013 14:48

oj ja się połączę w przyszłym tygodniu muszę oddać Dellika :(

dansys80   4 #3 03.06.2013 15:01

Sprawdź dokładnie czy ten meill to nie fałszywka i czy przypadkiem ktoś nie chce wyłudzić od ciebie sprzętu:)W między czasie testuj spokojnie sprzęt bo jak wiadomo takie sprawdzenie może zająć sporo czasu;)

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #4 03.06.2013 15:06

Czyli jak się się chce to się da :)

djfoxer   19 #5 03.06.2013 16:19

I ja również współczuję :) Musze też oddać sprzęt. Jak dla mnie Smart View wymiata. Poza tym można na tv wyświetlać obraz np. z komputera po hdmi, a na smartfonie oglądać TV (inne źródła obrazu). Rewelka.

Songokuu   15 #6 03.06.2013 18:44

A mój Note2 u mnie zostaje :P
Tylko tego Smart TV nie mam jak "zakosztować", a poza tym to ja kocham plazmy.

@command-dos

Dlaczego twój pies chodzi w pionie? :)
A muza jest spoko!

Autor edytował komentarz.
skandyn   10 #7 03.06.2013 19:41

Pomódlmy się w tych ostatnich chwilach za nasz testowy sprzęt :)

Pozdrawiam.

Leszek2204   8 #8 03.06.2013 20:04

ja kocham wszystko co nazywa się samsung ;)

command-dos   18 #9 04.06.2013 06:33

Panowie, sprzęt skompletowany i poskładany do pudełek... Okazuje się, że zostałem bez telewizora. Stary Samsung leży w piwnicy i nikt nie ma ochoty go wdzierać do domu. Tuner DVB-T jest pożyczony, bo nie był potrzebny ;) trzeba też przeprosić się ze starym netbookiem, eeehhhh

  #10 23.06.2013 21:24

Teraz Philips też oferuje taką promocję - telewizor + tablet. A wiem z recenzji najnowszych Philipsów, że wkrótce powszechne stanie się granie przy pomocy komórki na ekranie telewizora. Można bezproblemowo przesłać sygnał niezależnie od marki telefonu z Androidem do odiornika, włącznie z dźwiękiem. Poza tym same telewizory Philips też mogą wymieniać się sygnałem przy pomocy rutera.

  #11 28.06.2013 21:34

Jakość nie mogę się przekonać do tej firmy i jej interfejsu i zasady działania, tak w przypadku telewizorów jak tabletówm czy smartfonów. Zdecydowanie bardziej mi leży j.w. połączenie tablet + telewizor Philips. Świetnie to działa, w modelach na 2013 również mam udostępnianie treści z tabletu/smartfona do tv i odwrotnie.

  #12 11.01.2014 22:33

Muzyka trochę rozprasza

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.