Coraz więcej aplikacji na iPada, gorzej z Mac App Store

Coraz więcej aplikacji na iPada, gorzej z Mac App Store

01.07.2011 11:43

W amerykańskiej wersji App Store jest już ponad 100 tys. aplikacji dla iPada. Znacznie gorzej radzi sobie e-sklep z programami dla systemu Mac OS X.

Również w polskim App Store niewiele brakuje do osiągnięcia liczby 100 tys. aplikacji dedykowanych dla tabletu firmy Apple. Pojawiły się one ledwie w 15 miesięcy od premiery pierwszego iPada. Oczywiście, w przypadku tabletu sytuacja wygląda dużo łatwiej, niż w momencie gdy otwierano e-sklep dla iPhone’ów. Deweloperzy mieli już doświadczenie zdobyte podczas tworzenia aplikacji dla smartfonów - spora część z nich po prostu przerobiła swoje produkty, dostosowując je do potrzeb większego ekranu tabletu. Nie zmienia to jednak faktu, że iPad, obecnie najpopularniejszy tablet na rynku, posiada również największą bazę programów i gier.

Gorzej z e-sklepem dla Mac OS X, co widać na przykładzie wyników sprzedaży gry Hard Hock Racing. Aplikacja jest na 3 pozycji najpopularniejszych gier w amerykańskim Mac App Store. Maksymalna dzienna liczba sprzedaży programu to 743 pobrań, co daje 2,5 tys. dolarów (minus 30% dla Apple’a). W tym samym czasie w App Store deweloper aplikacji zajmującej 14 miejsce w rankingu popularności (Camera+), notuje od 8 do 12 tys. pobrań. Nic dziwnego, że programiści wolą wydawać swoje produkty dla urządzeń mobilnych, niż ryzykować z wciąż mało popularnym Mac App Store.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)