Corel Painter 12 wydany - nowe narzędzia, nowy interfejs

Corel Painter 12 wydany - nowe narzędzia, nowy interfejs

11.05.2011 11:50

Firma Corel wydała najnowszą wersję swojego programu do obróbki grafiki - Painter 12. Udostępniono nowe narzędzia, a także odświeżony interfejs aplikacji.

Corel Painter jest jednym z nielicznych narzędzi malarskich przeznaczony do ręcznego tworzenia grafiki za pomocą komputera. Program oferuje zestawy cyfrowych pędzli, materiałów malarskich i tekstur wiernie oddających wygląd i zachowanie ich tradycyjnych odpowiedników. W najnowszej wersji programu wprowadzono szereg nowych funkcji i narzędzi. Pojawiły się między innymi efekty kalejdoskopu, odbicie w lustrze, nowa akwarela czy dynamiczne ustawienia pędzli. Dodano także nowe pędzle żelowe, 6 aerografów, a także ułatwienia w obsłudze palety klonowania.

W ramach Paintera 12 odświeżono interfejs programu. Producent skupił się na ułatwieniu dostępu użytkownikom do pędzli, a także intuicyjnym zarządzaniu grafikami, paletami kolorów czy bibliotekami. Interfejs programu został uproszczony i przystosowany do szybkiej nawigacji. Użytkownicy Adobe Photoshop zauważą podobieństwa między wyglądem obu programów. Zmiany objęły także panel nawigacji - można między innymi skorzystać z podglądu okna, ułatwiono także dostęp do narzędzi takich jak Impasto czy Tracing Paper. Zdaniem producenta Painter 12 dzięki zastosowanym zmianom jest nawet o 5 razy szybszy od wcześniejszej wersji programu. Oprócz wersji 32-bitowej dostępne jest również 64-bitowe wydanie aplikacji.

Painter 12 dostępny jest w sprzedaży na stronach Corela w cenie 429 dolarów za pełną wersję i 229 za aktualizację. Można także skorzystać z darmowej wersji testowej aplikacji, która dostępna jest w naszym portalu dla systemów Windows i Mac OS X.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)