MacOSGrafikaProgramy do malowaniaCorel Painter Essentials

Corel Painter Essentials7

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Kierowana do początkujących lub mniej wymagających artystów i fotografów, atrakcyjna cenowo odmiana programu Corel Painter. Podobnie jak pierwowzór, Corel Painter Essentials nie jest klasycznym programem do służącym do edycji grafiki rastrowej ale przede wszystkim do „cyfrowego malowania” przy pomocy urządzenia hybrydowego lub tabletu piórkowego.

Program w wersji 5 oferuje zestaw ponad stu cyfrowych pędzli i narzędzi malarskich oraz tekstury wiernie oddający wygląd różnych typów papieru, co pozwala na uzyskanie bardzo ciekawych, realistycznych i często nieosiągalnych w innych programach efektów. Co równie ciekawe, Corel Painter Essentials umożliwia także taką obróbkę już posiadanych materiałów (np. fotografii), aby wyglądały jak namalowane farbą olejną obrazy bądź precyzyjne szkice.

Od wersji 5 jest dostępny jedynie jako 64-bitowy, zarówno na Windowsa, jak i OS X. Podobnie jak w Painterze 2015, tu również wprowadzone zostały pędzle cząsteczkowe oraz pędzle fluktuacyjne, gwarantujące losowość i realizm przy malowaniu. W tej wersji po raz pierwszy znalazł się także panel pozwalający na precyzyjne ustalenie zachowania pędzli zależnie od nacisku piórka tabletu. Od tej wersji możliwe jest także malowanie symetryczne z „lustrzanym odbiciem” w pionie lub poziomie oraz w „kalejdoskopie” z określoną liczbą osi symetrii.

Kup program
Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań208
Data aktualizacji13 sie 2020
System operacyjnymacOS
LicencjaTestowa (trial)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)