CorelCAD — nowość w ofercie Corela

CorelCAD — nowość w ofercie Corela

23.05.2011 12:10, aktualizacja: 23.05.2011 12:54

Naszą bazę programów wzbogaciła kolejna ciekawa pozycja firmy Corel — program CorelCAD. Jest pierwsze wejście Corela na rynek oprogramowania do projektowania wspomaganego komputerowo od czasów Corel Visual CADD.

CorelCAD w pełni obsługuje popularny w branży format DWG, i znajdziemy w nim wszystkie narzędzia i funkcje potrzebne do projektowania dwu- i trójwymiarowego. Ponadto firma Corel wprowadziła kilka innowacyjnych funkcji, jak możliwość dołączenia do projektu notatek odręcznych i głosowych (dostępne tylko na Windows) oraz eksport projektów na potrzeby programów CorelDRAW (CDR) i Corel DESIGNER (CDS).

Podstawową zaletą programu CorelCAD jest możliwość pracy z plikami zapisanymi w formacie DWG, zawierającymi zarówno plany dwuwymiarowe jak i trójwymiarowe modele. Format DWG jest natywnym formatem programu CorelCAD, ale program obsługuje również pliki DXF i DWF używane przez AutoCAD 2010 i nowsze, oraz ma możliwość eksportu do formatów PDF i SVG. Środowisko pracy programu CorelCAD zostało przygotowane tak, aby użytkownicy innych programów do projektowania wspomaganego komputerowo mogli się w nim bez problemu odnaleźć. Znajdują się tu typowe dla tego typu programów narzędzia, linia komend obsługująca również popularne aliasy poleceń, a układ pozycji menu i narzędzi na paskach sprawi, że każdy projektant uzbrojony w doświadczenie z innymi narzędziami tego typu poczuje się komfortowo. Użytkownicy CorelCAD na Windows mogą skorzystać z wtyczek dostępnych w sklepie elektronicznym Corela. Ponadto program posiada specjalny interfejs przeznaczony do automatyzacji zadań, który można oprogramować z Lispie lub Microsoft Visual Studio Tools for Applications (VSTA).

30-dniową wersję próbną programu CorelCAD można pobrać z naszego portalu dla systemów Windows i Mac OS X w dziale Programy -> Grafika -> Programy do projektowania CAD.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)