Coroczna ankieta dotycząca Fedory. Zadecyduj o przyszłości Linuksa

Coroczna ankieta dotycząca Fedory. Zadecyduj o przyszłości Linuksa

Linux Fedora
Linux Fedora
Źródło zdjęć: © Fedora Project
Karolina Kowasz
04.06.2022 17:31

Ruszyła już tegoroczna edycja ankiety skierowanej do współtwórców i użytkowników Fedory. Odpowiadając na kilkadziesiąt pytań, członkowie społeczności Linuksa mogą pomóc w kształtowaniu przyszłości tej dystrybucji systemu.

Ankieta na temat Fedory jest skierowana w pierwszej kolejności do wszystkich osób, które uczestniczą w projekcie w jakikolwiek sposób. Użytkownicy poświęcający swój czas na kodowanie nowości, testowanie błędów, przygotowywanie dokumentacji czy też grafiki lub tłumaczeń, mogą przestawić swoją opinię na temat rozwoju dystrybucji.

Całość składa się z 44 pytań, podzielonych na kilka sekcji. Ankietowany, w pierwszej kolejności, musi odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących podstawowych informacji takich jak znajomość ogólna Linuksa czy język, którym się posługuje. Twórcy ankiety będą chcieli uzyskać także informacje do czego Fedora jest wykorzystywana przez społeczność, w jaki sposób, a także z jakiego oprogramowania korzystają poszczególni użytkownicy.

Dane uzyskane za pomocą ankiety zostaną wykorzystane w celu poprawienia systemu. Z ich pomocą możliwe będzie lepsze zrozumienie, w jaki sposób użytkownicy korzystają z Fedory i które obszary projektu wymagają większego zaangażowania lub rozwijania.

Rada Fedory planuje podzielić się wynikami ankiety na wydarzeniu Nest with Fedora, które zostało zaplanowane od 4 do 6 sierpnia 2022 r.

Karolina Kowasz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (85)