bEpHuQMR
CotEditor ikona

CotEditor3.1.8

Pobierz program
wersja stabilna (Mac)
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

CotEditor to lekki, ale wszechstronny edytor tekstu, kierowany do programistów. Program błyskawicznie się uruchamia i koloruje kod w kilkudziesięciu językach, dzięki czemu świetnie sprawdza się przy drobnych poprawkach programistycznych.

bEpHuQMT

CotEditor rozwijany jest przez społeczność. W pakiecie znajduje się kolorowanie składni dla ponad 50 języków programowania, skryptowych i znaczników. Można również tworzyć własne schematy i dobierać własne fonty do prezentacji kodu. Co ważne, wszystkie ustawienia można wygodnie zmieniać bez specjalistycznej wiedzy w oknie preferencji.

Kolejną zaletą programu jest zaawansowane wyszukiwanie, korzystające z systemu wyrażeń regularnych OniGmo. Program pozwala dzięki temu znajdować linie z predefiniowaną składnią, można też przechodzić do linii z powiązanymi fragmentami kodu. Nie zabrakło możliwości sprawdzania znaków z tablicy unikodu i poprawności wyświetlania na ekranie. Edytowane pliki są automatycznie zapisywane w czasie pracy.

Jak przystało na edytor dla programistów, CotEditor można rozszerzać własnymi skryptami w Pythonie, AppleScript, Perlu, Ruby, PHP, bashu i JavaScripcie.

Zaproponuj zmiany w opisie
Zgłoś aktualizację programu
Udostępnij
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Liczba pobrań275
Data aktualizacji16 maj 2017
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
CotEditor ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bEpHuQNP