MacOSGrafikaModelowanie 3DCraftWare
CraftWare ikona

CraftWare1.14

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

CraftWare to szybki i łatwy w użyciu program do generowania kodu zrozumiałego dla drukarek 3D, głównie dla drukarek CraftBot i RepRap. Program znany jest z tego, że ma najlepszy system wizualizacji G-kodu, także z możliwością pokazania drogi, jaką przebywa głowica ekstrudera podczas drukowania.

Podstawowym zadaniem programu CraftWare jest dzielenie gotowych modeli na warstwy (slicing) i generowanie kodu zrozumiałego dla drukarki 3D, dzięki któremu możliwe jest wydrukowanie obiektów. Program pozwala znaleźć odpowiednie miejsca dla podpórek, dobrać wypełnienie i wybrać parametry struktur pomocniczych. W zaawansowanych opcjach można także zdecydować o temperaturze pracy ekstrudera i podobnych parametrach działania drukarki. Podobnie jak w innych programach tego typu, można także zaplanować druk kilku części jednocześnie, dobrać rozmiary i obracać. CraftWare pozwala też pracować z G-kodem z innych programów.

Wizualizacja G-kodu pozwala nie tylko przyjrzeć się każdej warstwie osobno, ale też oznacza kolorami fragmenty materiału, zależnie od kategorii. Dzięki temu można przyjrzeć się szczegółom wydruku i dopracować model pod kątem konkretnego sprzętu drukującego.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentCraftUnique
Liczba pobrań93
Data aktualizacji25 kwi 2016
Rozmiar pliku24.39 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
CraftWare ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)