CrossOver 14.0 – instalowanie aplikacji Windows na Linuksie i Maku łatwiejsze niż na Windows

CrossOver 14.0 – instalowanie aplikacji Windows na Linuksie i Maku łatwiejsze niż na Windows

17.10.2014 12:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

CrossOver, popularne środowisko do uruchamiania aplikacji Windowsna Linuksie i OS X, doczekało się wydania wersji 14.0. To bazującyna projekcie Wine narzędzie cenione jest przez użytkowników ztrzech powodów – po pierwsze, możemy dzięki niemu uruchamiaćtysiące programów dla „okienek” bez konieczności kupowaniaWindows. Po drugie, instalacja i konfiguracja oprogramowania jest zCrossOver znacznie łatwiejsza, niż z wykorzystaniem „gołego”Wine. Po trzecie, dzięki zastosowaniu przez CodeWeavers, producentaCrossOver własnych łatek na Wine, w wielu wypadkach wydajność istabilność najpopularniejszych aplikacji jest wyższa. A jak towszystko wygląda w pierwszym wydaniu z linii 14.x?

Bazowa wersja Wine dla CrossOver 14 nosi numer 1.7.25. Przyniosłaona m.in. implementację biblioteki przechwytywania pakietów, kilkanowych funkcji DirectWrite, obsługę funkcji matematycznychVBScriptu, ulepszone renderowanie tabelek HTML i sporąlistę naprawionych błędów.

Dla samego CrossOver producent chwali się nowym mechanizmemautomatycznej konfiguracji, który pozwoli na automatyczne wykrycie,pobranie i zainstalowanie wszystkich komponentów systemowych,których może oczekiwać aplikacja dla Windows. Wykorzystywana jestw tym celu na bieżąco aktualizowana baza danych, zawierająca listyzależności. Podczas instalacji oprogramowania Crossover zapyta więco zgodę na automatycznie pobranie pakietów, zarówno linuksowychjak i dla Windows. Ulepszono też wykrywanie ustawień proxy w KDE.

W wersji dla użytkowników OS X CrossOver przynosi przedewszystkim wsparcie dla najnowszego wersji tego systemu, Yosemite,oraz nowy, uproszczony interfejs. Można z niego przeciągać ikonyzainstalowanych aplikacji Windows bezpośrednio do Docka, byuruchamiać je podobnie jak aplikacje natywne.

How To Run Windows Software on Linux

Lista nowego wspieranego oprogramowania Windows nie wzbogaciłasię jednak o jakieś bardzo ciekawe pozycje. To przede wszystkimprogram do zarządania finansami Quicken 2015 oraz kilka gier, m.in.Hearthstone: Heroes of Warcraft, WarCraft III on Linux, Terraria,Xenonauts czy Path of Exile. Jeśli chcecie sprawdzić, jak sprawujesię interesująca Was aplikacja w CrossOverze, warto zajrzeć dobazykompatybilności tego narzędzia.

CodeWeavers zaprasza do pobraniawersji testowej, pisząc – zanim wydacie swoje ciężkozarobione pieniądze na maszynę wirtualną, kopię Windows i jakieśoprogramowanie antywirusowe, wypróbujcie nasze rozwiązanie. ZaCrossOver 14 firma chce od 30 do 40 dolarów, w zależności odokresu wsparcia i darmowych aktualizacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (87)