Cuebox czyli... bilard w 3D!

Cuebox czyli... bilard w 3D!

Cuebox czyli... bilard w 3D!
Redakcja
29.11.2013 15:57, aktualizacja: 29.11.2013 18:36

Czasami wydaje się, że wszystko co można było już wymyślić w dziedzinie gier komputerowych zostało już wymyślone. Nie sprzyjają temu chociażby potknięcia czy porażki, oraz odgrzewanie kotletów wśród produkcji kategorii AAA – wystarczy spojrzeć chociażby na niedawno zaprezentowanego Battlefielda 4. Nieco w tej kwestii zmieniają urządzenia mobilne takie jak tablety czy smartfony, bo pokazują, że nawet niewielkie gry mogą zdobyć ogromną popularność. Czy komuś trzeba mówić, czym jest Angry Birds? Fenomen ten gry wiele osób zadziwia. Dopiero co zadebiutowała kolejna nietypowa produkcja, do tego stworzona w Polsce. Jest nią Cuebox czyli… bilard w 3D.

Obraz

To co różni Cuebox od rzeczywistej rozgrywki w bilard to przede wszystkim brak jakiejkolwiek grawitacji. Bile są „zawieszone” w przestrzeni, po której poruszają się dopiero w wyniku uderzeń. Stół został zamieniony na swoiste pudełko, w którym znajduje się więcej łuz niż w tradycyjnych rozwiązaniach. W celu możliwości lepszego zorientowania się w sytuacji „na stole” do dyspozycji gracza oddano łącznie cztery różne kamery: główną z widokiem 3D, a także trzy pomocnicze umożliwiające podgląd z góry, z boku i z przodu. Gra oferuje grę w klasyczne tryby zawierające 8 i 9 bil, a także rozszerzoną wersję 3D przygotowaną właśnie z myślą o zmienionej perspektywie. Gracz może grać samodzielnie, razem z inną osobą, a także z przeciwnikiem komputerowym. Ten natomiast posiada trzy dostępne poziomy trudności różniące się poziomem umiejętności wirtualnego gracza: nowicjusz, zaawansowany oraz ekspert.

W ramach ustawień możliwe jest sterowanie jasnością, głośnością dźwięków i muzyki jaka towarzyszy w tle. Poza tym gracze mogą zmieniać czułość, a także wybrać motyw stołu bilardowego i samych bil. Dodatkowy atut to funkcja pozwalająca na sprawdzenie statystyk własnego poziomu gry. Grę stworzył w całości polski zespół: Daniel Korczak i Michał Szmorliński. Dostępna jest już wersja dla systemu Android oraz iOS, w planach na najbliższy czas natomiast znajduje się edycja dla Windows Phone.

Wersję dla Androida znajdziecie już w bazie naszego serwisu, po wersję dla urządzeń Apple odsyłamy póki co do sklepu iTunes. Zapraszamy do wypróbowania gry, która bądź co bądź, wprowadza bilard na „zupełnie nowy wymiar rozgrywki” :)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)