MacOSGrafikaModelowanie 3DCura
Cura ikona

Cura15.04.6

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Cura to otwarty i darmowy program do przygotowywania modeli 3D do druku. Program został przygotowany przede wszystkim do generowania plików dla drukarek firmy Ultimaker, ale można w nim przygotować także pliki dla drukarek Lulzbot, Printrbot, oraz uniwersalne dla drukarek RepRap, MakerBot, Witbox i innych z pomocą predefiniowanych profili.

W programie można otworzyć modele, obejrzeć, umieścić w odpowiednim miejscu komory, dobrać rozmiar i ewentualnie obrócić bądź odbić względem osi. W programie można też automatycznie naprawić niektóre błędy, jak przecinające się płaszczyzny czy niedomknięte wielokąty.

W ustawieniach można wybrać typ podpórek, grubość warstwy drukowania, wielkość i typ podstawek stabilizujących model (raft, brim, skirt), wypełnienie, typ struktury i tym podobne. Po wygenerowaniu ścieżki dla drukarki można przyjrzeć się każdej warstwie.

Przed pobraniem programu należy wypełnić krótką ankietę, przy czym można odmówić podawania informacji.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentUltimaker
Liczba pobrań746
Data aktualizacji15 maj 2016
Rozmiar pliku35.91 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Cura ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)