Cura ikona

Cura15.04.6

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Cura to otwarty i darmowy program do przygotowywania modeli 3D do druku. Program został przygotowany przede wszystkim do generowania plików dla drukarek firmy Ultimaker, ale można w nim przygotować także pliki dla drukarek Lulzbot, Printrbot, oraz uniwersalne dla drukarek RepRap, MakerBot, Witbox i innych z pomocą predefiniowanych profili.

W programie można otworzyć modele, obejrzeć, umieścić w odpowiednim miejscu komory, dobrać rozmiar i ewentualnie obrócić bądź odbić względem osi. W programie można też automatycznie naprawić niektóre błędy, jak przecinające się płaszczyzny czy niedomknięte wielokąty.

W ustawieniach można wybrać typ podpórek, grubość warstwy drukowania, wielkość i typ podstawek stabilizujących model (raft, brim, skirt), wypełnienie, typ struktury i tym podobne. Po wygenerowaniu ścieżki dla drukarki można przyjrzeć się każdej warstwie.

Przed pobraniem programu należy wypełnić krótką ankietę, przy czym można odmówić podawania informacji.

Udostępnij
Cura 15.04.6wersja stabilna (Mac)
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
ProducentUltimaker
Liczba pobrań666
Data aktualizacji15 maj 2016
Rozmiar pliku35.91 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Cura ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)