Customatic to nadzieja na piękny i funkcjonalny Windows 10 – lepszy niż to, co popełnił Microsoft

Skórka Lagoon Dark. Nawet Modern UI nie wygląda tu już najgorzej
Skórka Lagoon Dark. Nawet Modern UI nie wygląda tu już najgorzej

02.08.2016 23:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Może i Windows 10 ma wiele zalet, ale na pewno nie należy donich estetyka. Wprowadzona w Anniversary Update ciemna skórkaniewiele zmienia – interfejs użytkownika wygląda w najlepszymrazie tak sobie, szczególnie jeśli porównamy go do dopracowanychlinuksowych desktopów. Zaradzić temu chcą twórcy aplikacjiCustomatic, którzy obiecują, że dzięki ich narzędziu Windows 10będzie mógł być nie tylko piękny, ale i bardziej użyteczny. Toco do tej pory pokazali, wygląda bardzo przekonująco.

Windows 7 dawało użytkownikom spore możliwości personalizacjiinterfejsu pod własne oczekiwania – i to bez koniecznościinstalowania dodatkowego oprogramowania. W Windows 8 możliwościbyło mniej, a w Windows 10? No cóż, sami wiecie. Ma być tak, jakmało utalentowani projektanci Microsoftu sobie wymarzyli, a nieinaczej. W końcu Jedno Windows nie może mieć tysiąca oblicz.

7 skórek do wyboru już na starcie
7 skórek do wyboru już na starcie

A może powinno? Customatic to ładny powrót skórek na Windowsa– z siedmioma tematami do wyboru już na starcie domyślnie, orazedytorem, który pozwoli dostosować szatę graficzną do własnychpotrzeb. To nie wszystko. Narzędzie ma przywrócić dynamicznekafelki na standardowy pulpit, tak by mogły być traktowane jakonowoczesny zamiennik starych widżetów. Oczywiście z możliwościąskalowania, ustawiania pozycji i przezroczystości.

Skórka Lagoon Dark. Nawet Modern UI nie wygląda tu już najgorzej
Skórka Lagoon Dark. Nawet Modern UI nie wygląda tu już najgorzej

Tworzone przez kanadyjskich programistów narzędzie pozwoli teżzastąpić niezbyt ergonomiczne Menu Start z dziesiątki. Dostaniemypanelowe, dowolnie modyfikowane launchery aplikacji. Mogą onewyglądać bardzo minimalistyczne, niczym lista ikon z Chrome OS-a,mogą być repliką klasycznego menu Start z Windowsa 7.

Kilka typów launcherów aplikacji
Kilka typów launcherów aplikacji

Nawiązań do „siódemki” jest tu zresztą znacznie więcej –wracają przezroczystości, podglądy aplikacji w pasku narzędziowym,listy szybkiego dostępu… oczywiście nieobowiązkowo. Wśródpokazanych rozwiązań mamy też repliki google’owych wytycznychwzornictwa, czyli Material Design. Innymi słowy – Windows 10skrojone na miarę. Szkoda, że tylko pod kątem interfejsuużytkownika, ale i to dobre, tym bardziej, że deweloperzy zapewniają, iż całość ma sprawiać spójne wrażenie, Customatic ujednolici wygląd zarówno aplikacji win32, jak i tych nowych, pisanych na Universal Windows Platform.

Wiele osób lubi przezroczystości, czemu więc Microsoft je odrzucił?
Wiele osób lubi przezroczystości, czemu więc Microsoft je odrzucił?

Ten naprawdę ciekawy projekt finansowany ma być przezKickstartera. Deweloperzy chcą zebrać raptem 6500 dolarówkanadyjskich (CAD). Po pierwszym dniu zebrali już ponad 1300.Licencję będzie można dostać już za 10 CAD – wtedy dostaniemypełną wersję we wrześniu. Za 20 CAD dostaniemy dostęp do wersjibeta, która pojawi się już w sierpniu. 40 CAD lub więcej toCustomatic uzupełniony o edytor skórek. Za 350 CAD projektancistworzą skórkę na zamówienie. Jeśli chcecie, by wymyślili coś,czego w Windowsie dziś nie ma, to koszt takiej dodatkowejfunkcjonalności (oczywiście w granicach możliwości) to 1000 CAD.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (98)