Cyberpunk 2077 – po miesiącach ciszy wyciekły nowe informacje

Cyberpunk 2077 – po miesiącach ciszy wyciekły nowe informacje

Cyberpunk 2077 – po miesiącach ciszy wyciekły nowe informacje
28.09.2016 18:14, aktualizacja: 29.09.2016 09:35

Niestety nie możemy narzekać na klęskę urodzaju informacji dotyczących prac CD Projekt RED nad kolejnym tytułem, Cyberpunk 2077. Oficjalne strony w serwisach społecznościowych milczą, co jednak nie uchroniło polskiego studia przed wyciekiem informacji związanych z wyczekiwaną na całym świecie grą.

Wszystko to za sprawą wniosku CD Projekt RED złożonego do GameINN – programu uzyskiwania dotacji z funduszy Unii Europejskiej na cele związane z produkcją gier komputerowych. Na serwerach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju znaleźć można listę projektów zakwalifikowanych do II etapu Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Game Pressure zauważyło, że cztery z nich są autorstwa CD Projekt RED i wyglądają na ściśle powiązane z Cyberpunk 2077.

Obraz

CD Projekt RED stara się o dotacje na rozwój między innymi City Creation – kompleksowej technologii służącej do kreacji "żywego", grywalnego w czasie rzeczywistym, miasta o wielkiej skali. Mowa o rozbudowanym systemie zarządzającym sztuczną inteligencją mieszkańców wirtualnego miasta i jego infrastrukturą w zautomatyzowanym procesie. A wiemy przecież, że świat w Cyberpunk 2077 ma być znacznie większy niż ten z Wiedźmina 3. Studio stara się w przypadku City Creation o niemal 10 mln złotych dofinansowania.

Drugim z projektów powiązanych z rozgrywką jest Seamless Multiplayer, który stanowić będzie unikalny tryb dla wielu graczy. Jedyne konkrety w tym przypadku obejmują takie funkcje, jak wyszukiwanie przeciwników, zarządzanie sesją, replikację obiektów. W tym przypadku wnioskowana kwota dofinansowania to 6,6 mln złotych.

Obraz

Pozostałe dwa wnioski dotyczą kwestii technicznych: CD Projekt RED pracuje nad Animation Excellence, narzędziami przeznaczonymi do wysokiej jakości złożonych animacji ciała i twarzy, oraz Cinematic Feel, które ma umożliwić dostarczanie unikalnej, filmowej jakości w grach RPG z otwartym światem. Łącznie na te dwa projekty CD Projekt wnioskuje o ponad 11 mln złotych. Jedno jest pewne: po Cyberpunk 2077 możemy się spodziewać ogromnego rozmachu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)