Recenzje (1)
@cyrylloTTR i Roboxy, czyli weekendowe turnieje robotów

TTR i Roboxy, czyli weekendowe turnieje robotów

25.05.2014 20:39, aktualizacja: 26.05.2014 12:00

W ten weekend w Gdańsku dla entuzjastów robotyki zostały zorganizowane zawody TTR i Roboxy 2014, które zostały przygotowane przez dwa koła naukowe z Politechniki Gdańskiej. Organizacją TTR zajęło się studenckie koło naukowe SKALP, zaś zawodami Roboxy Naukowe Koło Studentów Automatyki. Do trójmiasta przyjechali zawodnicy z całej polski z robotami z kilku kategorii m.in. Line Follower, MiniSumo czy FreeStyle. Atrakcji była masa, nie tylko dla zawodników ale również dla odwiedzających turnieje gości. Można było spotkać całe rodziny, pojedynczych hobbistów oraz przypadkowych przechodniów.

518202

TTR - Trójmiejski Turniej Robotów

Turniej odbył się 24 maja 2014 r w Parku Naukowo-Technologicznym w Gdańsku. Przede wszystkim najwięcej radości z turnieju widać miały dzieciaki, na które czekało kilka atrakcji m.in. budowa konstrukcji z klocków lego czy sterowanie robotami.

116176
116177

[join][img=d1][join][img=d4][join][img=d5][join][img=d6][join][img=d7][join][img=d8][join][img=d9][join][img=d10]

116178
116179

[join][img=d13][join][img=d14]

Również i dorośli się nie nudzili, a zawodnicy walczyli zaciekle o trofea. Każdy mógł oglądnąć roboty i zagłosować na jeden biorący udział w konkurencji free style. Zwycięzcą w tej konkurencji został robot RALP zbudowany z Lego Mindstorm. Drugie miejsce zajął kroczący robot DUODEPED sterowany za pomocą Raspberry Pi, który potrafił transportować osobę do 100kg. Trzecie miejsce otrzymał robot ARBITO sterowany za pomocą Arduino Mega.

Robot RALP
Robot RALP
Robot Duodeped
Robot Arbito
116183
116184

[join][img=s3][join][img=s4][join][img=s5][join][img=s6][join][img=s7][join][img=s8][join][img=s9][join][img=s10][join][img=s11][join][img=s12][join][img=s13][join][img=s14][join][img=s15][join][img=s16][join][img=s17][join][img=s18][join][img=s19][join][img=s20]

Roboxy 2014

Roboxy to drugie zawody, które odbyły się tym razem 25 maja 2014 na Politechnice Gdańskiej. Impreza była podobna do TTR i oferowała zbliżone atrakcje. Na obydwu zawodach można było spotkać tych samych zawodników.