Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

08.08.2010 12:46, aktualizacja: 08.08.2010 13:21

Który z komunikatorów internetowych jest najlepszy, czego nie wiecie o systemie Windows i co to znaczy Skide godt Egon? Oto tematy, które w tym tygodniu interesowały blogerów vortalu dobreprogramy.

Zacznijmy od systemów operacyjnych. W ostatnim czasie mogliśmy przeczytać ciekawy minitest Lubuntu 10.04. To dystrybucja pochodząca od Ubuntu wykorzystująca środowisko graficzne LXDE. Swoją opinię na temat Lubuntu, a także liczne zrzuty ekranu zamieścił paulmc. Jego zdaniem to ciekawe wydanie, lekkie szybkie i bardzo proste w użytku. Z kolei systemem Mint 9 ze środowiskiem KDE zainteresował się sir_lucjan. Jego zdaniem Linux Mint współpracuje z KDE o wiele lepiej niż Kubuntu. O zdobywaniu dostępu do wiersza poleceń w Windows pisze z kolei command-dos (Czego nie wiecie o Windows), który radzi używać opisanego przez siebie sposobu tylko w poważnych wypadkach.

My Bulletin Board to skrypt forum dyskusyjnego dostępny w ramach darmowej licencji GNU. Wyczerpująco opisuje go bloger lukasmd. Z kolei w obszernym tekście na temat problemów z anteną w iPhonie 4 wypowiada się Siplas. Przy okazji autor porusza ciekawy temat złej prasy jaką cieszy się Apple w Polsce - w odróżnieniu od innych krajów europejskich czy USA. Dlaczego się tak dzieje? Warto zajrzeć do tekstu Siplasa. Jeśli już jesteśmy przy tematach mniej związanych z oprogramowaniem, to warto zwrócić uwagę na wpis ste-fana Dysk SATA na IDE czy AHCI?

Na koniec proponujemy interesujący, acz niewyczerpujący tematu tekst luqassa - Przegląd komunikatorów mobilnych. Z kolei januszek we wpisie pod intrygującym tytułem Skide godt Egon (to cytat z „Gangu Olsena”) przedstawia ciąg dalszy przygód z kontem battle.net. Dla użytkowników, którzy chcieliby skorzystać z Docka, a nie interesuje ich system Mac OS X polecamy tekst Dock? Mam i ja. Dowiemy się z niego jak zainstalować alternatywne rozwiązania, ale też programy, które znacznie wybiegają poza naśladowanie rozwiązania firmy Apple. Wielu funkcji, jak pisze B.Andy, w systemie Mac OS X nie spotkamy. Do wpisu załączone są zrzuty ekranu prezentujące poszczególne rozwiązania. Zapraszamy do lektury!

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)